1
15. septembra 2018 Šport NitraHokej od NitraDeň.skSITA, © SITA 2018 Diskusia()

Nitrianski hokejisti na úvod ročníka vysoko zdolali maďarský Miškovec

HK Nitra – DVTK Jegesmedvék Miškovec (Maď.) 6:1 (1:0, 1:0, 4:1).

Hokejisti HK Nitra prichystali nepríjemnú premiéru v najvyššej slovenskej súťaži hráčom maďarského tímu DVTK Jegesmedvék Miškovec, domáci triumfovali jednoznačne 6:1 v piatkovom stretnutí 1. kola Tipsport ligy 2018/2019.

Nitra viedla už od 1. minúty gólom Róberta Lantošiho. O polhodinu neskôr vedenie domácich zvýšil Kenney Morrison. V tretej tretine Nitrania pridali ďalšie dva góly, presne mierili Judd Blackwater a Marek Slovák. Prvý gól DVTK v Tipsport lige strelil v 52. min Rasmus Kulmala a znížil na 1:4. Konečné slovo mali znovu domáci hráči. V 55. minúte sa presadil v presilovke opäť Slovák a 5 sekúnd pred poslednou sirénou uzavrel skóre Lantoši.

Hráči Miškovca nastúpia na druhý súboj medzi slovenskou elitou 16. septembra pred vlastnými divákmi proti hokejistom Žiliny. HK Nitra odohrá najbližší zápas v rovnaký deň v Nových Zámkoch.

Hokej – Tipsport liga 2018/2019 – 1. kolo – piatok:

HK Nitra – DVTK Jegesmedvék Miškovec (Maď.) 6:1 (1:0, 1:0, 4:1)
Góly: 1. Lantoši (Mychan), 31. Morrison (Lantoši, Rais), 43. Blackwater (Marek Slovák, S. Buček), 48. Marek Slovák (B. Rapáč), 55. Marek Slovák (Mezei), 60. Lantoši (D. Richard) – 52. Kulmala (J. Vas, Szirányi)
Vylúčení: 6:5 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Goga, Jonák – M. Kollár, Rojík, 2758 divákov

Zostavy:
Nitra: Šimboch – McCormack, Mezei, Morrison, Rais, Rácz, M. Versteeg, J. Gašparovič, Pupák – S. Buček, Marek Slovák, Blackwater – Lantoši, D. Richard, Mychan – B. Rapáč, Bortňák, Scheidl – Pätoprstý, Čaládi, Hrušík
Miškovec: Adorján – D. Kiss, Crawford, T. Slovák, Szirányi, J. Milam, Rusk, Vojtkó, Láda – Magosi, Galanisz, Miskolczi – Somogyi, Kulmala, Pance – Loiseau, J. Vas, Harrison – P. Vincze, Hajós, Ritó

Hlasy (zdroj: RTVS):

Hunor Strenk (asistent trénera DVTK Miškovec): „Sme noví v lige, čaká nás ešte dlhý proces. Myslím si, že sme ukázali, ako chceme hrať a nebolo to zlé. Nitra však bola najmä v druhej časti zápasu lepšia ako my a zaslúžila si uspieť. Utvorili sme si viacero šancí, ale nevyužili sme ich. Musíme premieňať viac príležitostí, snáď sa to zlepší už v ďalšom zápase.“

Antonín Stavjaňa (tréner HK Nitra): „S výsledkom sme spokojní. Tešili sme sa na štart sezóny. Zápas nebol jednoduchý, veľmi nám pomohol gól v prvej minúte. Hrali sme aktívne, nechceli sme hosťom dovoliť, aby chodili do prečíslení. Zlomil ich najmä tretí gól. Súper v závere odchádzal i kondične. Hostia mali nebezpečné presilovky, brankár Šimboch však všetky zložité situácie zvládol výborne.“