Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
HOKEJ-TE: Nitra –  Martin
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
HOKEJ-TE: Nitra – Martin Radosť hráčov HK Nitra (v strede) a brankár Martin Šúrek z MHC Mountfield Martin (vpravo) počas 5 . kola slovenskej hokejovej Tipsport extraligy 2013/2014 medzi HK Nitra - MHC Mountfield Martin. Nitra, 27. september 2013. Foto: SITA/Martin Havran
28. septembra 2013 Šport NitraHokej od NitraDen.skSITA, © SITA 2013 Ilustračné: SITA/AP

Nitrianski hokejisti deklasovali Martin 7:0!

NITRA 28. septembra – Nitra začala na domácom ľade aktívne, ale nedotiahla svoje šance do úspešného konca. V polovici prvej tretiny sa naskytla aj hokejistom z Turca ideálna šanca na skórovanie, keď si na trestnú lavicu sadol Kováčik po faule na novú posilu hostí Smreka. Mountfield však počas štvorminútovej presilovej hry nevymysleli nič prevratné. Naopak, domáci Chrenko bol blízko gólu, ale sám pred Dzubinom zaváhal.

Rušné momenty priniesol záver prvého dejstva. V 18. minú sa hosťujúci Markovič počas oslabenia preštrikoval nitrianskou obranou, ale v čistej šanci ho vychytal výborný Kristan. Odpoveď domácich nenechala na seba dlho čakať. Po Štumpfovej prihrávke mal gól na hokejke Kováčik, ale v dobrej pozícii nenamieril presne.

Onedlho sa dostal do samostatného nájazdu Galamboš, ale pri zakončení ho faulovali a hlavný rozhodca Stano nariadil 44 sekúnd pred prvou sirénou trestné strieľanie. Galambošovu kľučku vystihol brankár Kristan a skóre sa nemenilo. Keď sa už zdalo, že tímy odídu na prestávku za nerozhodného stavu, nečakane udrela Nitra. Krásnu prihrávku Stümpela zužitkoval trinásť sekúnd pred koncom prvej tretiny Tománek – 1:0.

V strednej časti už Nitrania prepli na vyššie obrátky čo sa odzrkadlilo aj na výsledku. V 25. min naštartoval domáci uragán König, ktorého strela od modrej čiary zapadla za gólmana Dzubinu. O štyri minúty neskôr sa presadil aj Kováčik, keď zužitkoval nezištnú prihrávku od Chrenka. Hostia si následne zobrali oddychový čas, ale ten im veľmi nepomohol. Štvrtý gól pridal Stümpel. Následne sa v bránke hostí objavil Šúrek, ale ani on nezastavil gólostroj Nitry. Oslavy po štvrtom góle ešte neutíchli a už bolo 5:0. Do streleckej listiny sa zapísal Kováčik. Skóre prvej tretiny uzavrel v 37. min Lukáš Novák.

V záverečnej tretine sa zápas už len dohrával. Nitra kontrolovala vývoj stretnutia a pridala ešte jeden gól z hokejky Hamráka. Vo výbornej atmosfére Nitra deklasovala Martin 7:0.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.