Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
P1080216
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
3. októbra 2014 Správy NitraKrimi od NitraDen.skColný úrad Nitra Colný úrad Nitra

Nitrianski colníci zaistili viac ako 400 litrov falzifikátov pracích prostriedkov

Nitrianski colníci opäť zaistili pracie prostriedky, pri ktorých mali podozrenie, že ide o falzifikáty. Tentokrát v spolupráci s colníkmi KÚ FS zaistili viac ako 400 litrov pracích prostriedkov, ktoré boli označené názvom „ARIEL“. Obchodnej spoločnosti, u ktorej sa pracie prostriedky našli, hrozí za porušenie predpisov v oblasti práv duševného vlastníctva prepadnutie tovaru a pokuta. 

V uplynulých dňoch vykonali nitrianski colníci v spolupráci s colníkmi KÚ FS kontrolu v sklade obchodnej spoločnosti v obci Tekovské Lužany v okrese Levice. Pri tejto kontrole zistili, že v sklade sa nachádza 103 balení (viac ako 400 litrov) pracích prostriedkov označených „ARIEL“. Po prvotnej kontrole colníci tovar zaistili, nakoľko nadobudli podozrenie, že ide o falzifikát. Pracie prostriedky po zaistení uložili v sklade colného úradu a to až do vyriešenia celého prípadu, pri ktorom sa bude postupovať v úzkej súčinnosti s držiteľom rozhodnutia o ochrane svojich práv.

P1080190

Tovar, ktorý zaistili pochádzal z Maďarska a bol určený na slovenský trh.   Ak sa držiteľ tovaru a držiteľ rozhodnutia dohodnú – bude tovar zničený pod colným dohľadom. Z dôvodu, že tento tovar môže byť pri jeho používaní nebezpečný zo zdravotného hľadiska, aj v prípade rozhodnutia súdu, že tovar porušuje práva duševného vlastníctva, bude taktiež zničený a nemôže byť poskytnutý na charitatívne účely. V tomto prípade hrozí osobe, ktorá tovar mala v držbe pokuta až do výšky 3 319,39 eur.  Od roku 2013 nitrianski colníci zaistili podozrivé pracie prostriedky a aviváž už v desiatich prípadoch. Celkom doposiaľ zaistili viac ako 12 600 litrov pracích prostriedkov a aviváže, kde bolo zistené porušenie práva duševného vlastníctva.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X