Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
IMG_0785
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
24. apríla 2015 Správy NitraKrimi od NitraDen.skColný úrad Nitra, © NitraDen.sk, iDen Media s.r.o. Colný úrad Nitra

Nitrianski colníci zaistili 386 balení falzifikátov pracích prostriedkov

NITRA 24. apríla – Nitrianski colníci zaistili 386 balení pracích prostriedkov označených názvom Ariel. Podozrivý tovar zistili pri kontrole dvoch motorových automobilov, ktoré šoférovali osoby z okresu Šaľa a Levice. Obom osobám za porušenie predpisov v oblasti práv duševného vlastníctva hrozí pokuta. Informoval o tom hovorca Colného úradu v Nitre Stanislav Pacher.

Colníci Colného úradu Nitra najprv na ceste v Nitre zaistili pri kontrole 86 pracích prostriedkov označených názvom Ariel. Keďže posádka vozidla nevedela predložiť doklady o spôsobe a pôvode nadobudnutia tovaru, colníci pracie prostriedky zaistili. Pri ďalšej kontrole na ceste medzi Nitrou a Komjaticami zaistili colníci ďalších 300 balení rovnakého tovaru.

IMG_0745

Držiteľ práva, ktorému vznikla škoda viac ako 3 000 eur, potvrdil, že tovar porušuje práva duševného vlastníctva. Tovar preto v prípade súhlasu oboch vodičov zničia pod dohľadom colníkov. V opačnom prípade bude o tovare rozhodovať súd. Ak súd preukáže porušenie predpisov v oblasti práv duševného vlastníctva, môžu udeliť obom vodičom sankciu prepadnutia tovaru a pokutu podľa rozsahu spôsobenej škody až do maximálnej výšky 3 400 eur.

IMG_0792

Nitrianski colníci v predchádzajúcom období zaistili už viac ako 10 000 litrov pracích prostriedkov s označením Ariel a Lenor, pri ktorých bolo podozrenie, že ide o falzifikáty. Vo všetkých prípadoch držitelia tovaru deklarovali, že tieto pracie prostriedky nakúpili v Maďarsku a sú určené na predaj v ďalších krajinách EÚ. Keďže vo väčšine prípadov colný úrad získal súhlas oprávnenej osoby a držiteľa tovaru so zničením tovaru, tento tovar zničili pod dohľadom colníkov. Jedným z dôvodov na zničenie tovaru je aj skutočnosť, že jeho používanie by mohlo spôsobiť zdravotné problémy užívateľom.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X