Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
eurobankovky, peniaze
ilustračné: SITA ILUSTRAÈNÁ SNÍMKA Eurobankovky v hodnote 10, 20 a 50 Eur. Bratislava, 13. november 2010. Foto: SITA/Jozef Jakubèo
13. augusta 2015 Správy Nitra od NitraDen.skCÚ Nitra, © NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.

Nitrianski colníci sa posledné tri roky činili. Vymohli nedoplatky za viac ako milión eur

Za posledné tri roky sa nitrianskym colníkom podarilo vymôcť daňové a colné nedoplatky v hodnote viac ako jeden milión eur. Viac ako 800 000 eur získali colníci v roku 2013, vlani vymohli viac ako 180 000 eur.

Ako upozornil hovorca Colného úradu Nitra Stanislav Pacher, hospodársky subjekt sa stáva dlžníkom vtedy, ak si nesplní povinnosť riadne a včas uhradiť vymeranú sumu cla a daní. V takomto prípade sa môže stať predmetom colnej alebo daňovej exekúcie.

Colný úrad Nitra vydal v priebehu troch rokov v súvislosti s vymáhaním nedoplatkov 707 rozhodnutí o začatí exekučného konania. Okrem toho aj 652 exekučných výziev, 262 exekučných príkazov na účty vedené v bankách, 179 exekučných príkazov na zrážky zo mzdy alebo iných príjmov, 967 urgencií, upomienok a výziev na zaplatenie dlhu a 78 rozhodnutí o záložnom práve.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X