Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Nitrianksi colnici pomohli detskemu domovu i utulku pre bezdomovcov titulka.jpg
3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Zdroj: Colný úrad Nitra
22. decembra 2018 Správy Nitra od NitraDen.skTS NitraDeň.sk Diskusia()

Nitrianski colníci pomohli detskému domovu i ľuďom bez domova

Colný úrad Nitra daroval 382 kusov drevených paliet dvom charitatívnym organizáciám v Nitrianskom samosprávnom kraji.

Použijú ich v zimných mesiacoch na vykurovanie priestorov, v ktorých poskytujú sociálne služby deťom v detskom domove, postihnutým deťom a seniorom v domove sociálnych služieb, ako aj ľuďom bez domova a sociálne odkázaným občanom v zriadenom útulku. Takto ušetria časť finančných prostriedkov potrebných na ich prospešnú činnosť. Zariadeniu v Šuranoch odovzdali palety už v stredu, do detského domova v Močenku o pár dní neskôr.

Colný úrad Nitra v novembri tohto roka ponúkol bezodplatne 382 kusov drevených paliet charitatívnym organizáciám na vykurovanie obytných priestorov. Z viacerých žiadateľov z radov poskytovateľov sociálnych služieb, bolo možné vzhľadom k počtu poskytovaného tovaru vyhovieť len dvom.

Palety tak pomôžu pri vykurovaní priestorov:

• detského domova, domova sociálnych služieb a zariadenia opatrovateľskej služby v Močenku, kde je ubytovaných viac ako 70 osôb, či už deti bez rodičov, zdravotne a mentálne znevýhodnené deti, seniori a sociálne odkázaní občania;

• útulku v Šuranoch, kde nachádza svoj domov viac ako 30 ľudí, ktorí sa ocitli v ťažkej životnej situácii a sú odkázaní na sociálnu pomoc a vďaka colníkom z Nitry budú mať zabezpečené bezplatné vykurovanie svojich priestorov minimálne jeden mesiac.

Nitrianksi colnici pomohli detskemu domovu i utulku pre bezdomovcov 1.jpg
Zdroj: Colný úrad Nitra

Je to ďalší prípad na Slovensku, kedy sa na charitu poskytuje tovar podozrivý z porušovania práv duševného vlastníctva, ktorý je v zmysle európskej legislatívy určený na zničenie. Okrem finančných prostriedkov, ktoré ušetria prijímatelia humanitárnej pomoci tým, že budú môcť poskytnuté palety využiť na vykurovanie svojich obytných priestorov, ušetria aj financie za dopravu týchto paliet a za poskytnutie špedičných služieb.

Nitrianksi colnici pomohli detskemu domovu i utulku pre bezdomovcov 1.jpg
Zdroj: Colný úrad Nitra

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X