Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
drogy, pomoc
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: ilustračné, Gettyimages
2. decembra 2021 Správy Nitra od NitraDen.skTS Diskusia()

Nitrianske združenie Storm pomáha ľuďom, ktorí užívajú drogy a nemajú prácu. Zapája ich do rôznych aktivít

Združenie malo tento rok 26 klientov, ktorí odpracovali viac ako 210 hodín.

Drogám môže prepadnúť hocikto a hocikedy. Odvyknutie je väčšinou zdĺhavá a náročná cesta, ktorú mnohí bez pomoci iných nezvládnu.

Nitrianske združenie Storm podáva pomocnú ruku ľuďom, ktorí užívajú drogy, žijú rizikovým spôsobom života alebo sú bez domova a práce.

Včlenenie späť do spoločnosti

Združenie tvrdí, že pomoc pre týchto ľudí je nutná, pretože nemajú skoro žiadnu šancu na nájdenie bežného zamestnania. Sociálni pracovníci sa ich znovu snažia postupne včleniť späť do spoločnosti.

„Napríklad aj tým, že simulujeme pri vstupe do programu 3P – pomoc, práca, podpora – pracovný pohovor. Pýtame sa klietnov na ich silné, slabé stránky, obľúbené záľuby, predchádzajúce skúsenosti s prácou a pod. Dávame im podpísať aj fiktívnu zmluvu, na ktorej poukazujeme na rôzne zákonitosti dohôd a pod.,“ opísala koordinátorka programu Zóna Andrea Kosír Hugáňová.

Ľudia zapojení do programu združenia sa môžu zlepšiť v komunikácii, pracovných zručnostiach, návykoch a posunúť sa tak v rámci postavenia na trhu práce.

Odpracovali 210 hodín

V tomto roku malo združenie 26 klientov, ktorí odpracovali viac ako 210 hodín. Vykonávali napríklad balenie zdravotníckeho materiálu alebo upratovali.

Za prácu nedostali peniaze v hotovosti, ale mohli si nakúpiť potraviny, zaplatiť ubytovanie či vybaviť doklady.

Projekt 3P (práca, pomoc, podpora), bude pokračovať aj v ďalšom roku. V pláne sú ďalšie možnosti, ktoré by umožnili nový typ práce. Môže ísť napríklad o vybudovanie vyvýšených záhonov a vysadenie kvetov s bylinkami či zbieranie použitých injekčných striekačiek po meste.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X