Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Sd ukf nitra.jpg
ŠD UKF Nitra Zdroj. Foto ilustračné: UKF v Nitre
24. marca 2020 Správy Nitra od NitraDen.skSPU, UKF Diskusia()

Nitrianske univerzity vychádzajú v tejto neľahkej situácii v ústrety študentom. V apríli za ubytovanie platiť nebudú

Aj napriek striktným opatreniam, súvisiacim so šírením koronavúrusu, vychádzajú nitrianske univerzity v ústrety svojim študentom.

Súčasná neľahká situácia spojená s COVID -19 sa dotkla všetkých zložiek spoločenského života. Zasiahla jednotlivcov, rodiny, celý štát. Vzdelávanie prebieha formou samoštúdia nielen na základných a stredných školách, ale aj na univerzitách. Zatvorené sú dokonca aj internáty. Vedenie nitrianskych univerzít uskutočnilo pozitívne kroky pre ubytovaných študentov.

Apríl bez poplatkov

Rektor UKF Libor Vozár oznámil študentom, ktorí bývajú na internátoch, že poplatok za ubytovanie v apríli hradiť nebudú. Ak už niekto stihol zaplatiť, platba bude presunutá na ďalšie mesiace. Všetky preplatky za ubytovanie budú študentom vrátené. Ide o krok, uskutočnený vzhľadom na aktuálnu, neľahkú situáciu.

SPU prijala rozšírené opatrenia

Rektorka SPU Klaudia Halászová sa študentom prihovára v podobnom znení, avšak prijala ešte niekoľko ďalších opatrení. SPU zohľadňuje aj fakt, že študenti museli opustiť internáty už počas marca. Finančná čiastka pokrývajúca toto obdobie bude spojená s aprílovou platbou za ubytovanie, pričom výsledná čiastka bude taktiež použitá ako úhrada za ubytovanie v mesiacoch máj a jún.

Rektorka taktiež upozorňuje, že izby študentov sú nedotknuté, nikto nemanipuluje s ich osobnými vecami a odstránené boli len odpadky a potraviny. Na internátoch je vykonávaná rozsiahla dezinfekcia.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X