Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Digitalna koalicia bratislava nitra spu clen.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Zdroj: digitalnakoalicia.sk
25. februára 2019 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skUNIAG Diskusia()

Nitrianska univerzita sa pripojila k členom Digitálnej koalície

Výročné zasadnutie Digitálnej koalície – Národnej koalície pre digitálne zručnosti a povolania Slovenskej republiky sa aj v tomto roku konalo na pôde Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR v Bratislave.

Za účasti predsedu vlády SR Petra Pellegriniho sa preberalo niekoľko dôležitých podnetov, avšak hlavným bodom programu bol odpočet plnenia záväzkov koalície, prezentácia pristupujúcich členov a odovzdanie ocenení Digitálna jednotka 2018.

Medzi 15 nových členov koalície sa zaradila aj Slovenská poľnohospodárska univerzita v Nitre. V súčasnosti tak Digitálna koalícia združuje 67 členov, ktorí spolu deklarovali 208 záväzkov k zlepšeniu digitálnej konkurencieschopnosti Slovenska. Na zasadnutí rektorka SPU Klaudia Halászová prezentovala záväzky SPU v Nitre.

Digitálna koalícia je silnou a etablovanou značkou a považujem ju za jedinečnú platformu. Musíme si uvedomiť, že digitálna transformácia sa týka všetkých sektorov našej spoločnosti a podľa štúdie Organizácie pre hospodársku spoluprácu a rozvoj (OECD) sme jednou z ekonomík, ktoré budú najviac ovplyvnené automatizáciou, keďže viac ako 40 % pracovných miest je dnes možné automatizovať,“ vyhlásil podpredseda vlády Richard Raši.

Podľa podpredsedu vlády je tu príležitosť na transformáciu ekonomiky

Podľa neho to však nie je dôvod na obavy, ale skôr príležitosť na transformáciu slovenskej ekonomiky a budovanie silného a konkurencieschopného digitálneho hospodárstva. V uplynulom roku viaceré rezorty pristúpili k vypracovaniu stratégií a akčných plánov, aby Slovensko správne a predvídavo reagovalo na nastupujúci fenomén Industry 4.0 pre zvládnutie náporu prichádzajúcich digitálnych technológií na občana i lepšie uplatnenie sa firiem a zamestnancov v globálnej konkurencii. Úrad podpredsedu vlády SR sa zaviazal vypracovať ústredný dokument pre oblasť Stratégiu digitálnej transformácie Slovenska, ktorý by mal zjednocovať úsilie jednotlivých ministerstiev v oblastiach ich pôsobenia.

Koncom mája (22. a 23.) sa v Paríži bude konať zasadnutie Rady OECD. Slovensko je po prvýkrát v histórii predsedníckou krajinou tejto organizácie. Cieľom predsedníctva na ministerskom zasadnutí Rady OECD je prediskutovať vybrané kľúčové témy a určiť priority pre prácu OECD na najbližší rok. Témou slovenského predsedníctva je využitie potenciálu digitalizácie a moderných technológií pre udržateľný rast ekonomiky.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X