Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
kurz-pre-kontrolorov-samospravne-organy-gettyimages.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Ilustračná foto: gettyimages
4. februára 2019 ZaujímavostiKam na školu od NitraDen.skTS NitraDeň.sk Diskusia()

Nitrianska univerzita otvorila nový akreditovaný kurz pre kontrolórov v samosprávnych orgánoch

Kontrola miestnej územnej samosprávy je názov akreditovaného kurzu ďalšieho vzdelávania, ktorého pilotnú časť otvorili koncom januára na Fakulte európskych štúdií a regionálneho rozvoja SPU v Nitre.

Kurz sa realizuje v spolupráci s Najvyšším kontrolným úradom SR. Lektormi kurzu sú špičkoví odborníci z Najvyššieho kontrolného úradu SR a hosťujúci lektori z orgánov ústrednej štátnej správy. Organizačne ho zabezpečuje Katedra verejnej správy FEŠRR.

Výučba je bloková, plánovaných je desať sústredení, v celkovom rozsahu 90 hodín. Absolventi budú ovládať metodiku kontrolnej činnosti v miestnej územnej samospráve, legislatívne rámce kontrolnej činnosti a kontrolórsku dokumentáciu. Spoznajú vnútorný kontrolný systém obce a právne predpisy súvisiace s hospodárením s verejnými prostriedkami obce. Dokážu vykonávať kontrolnú činnosť v obci a v ňou zriadených a založených subjektov z pohľadu rozpočtového hospodárenia a nakladania s jej majetkom.

Absolventi získajú certifikát podpísaný a udelený rektorkou SPU v Nitre, dekankou FEŠRR, ako aj predsedom NKÚ SR. Svedčí to o vysokej úrovni kurzu a zároveň zaväzuje lektorov i frekventantov k zodpovednosti,“ hovorí Ing. Eva Balážová. Akreditovaný kurz Kontrola miestnej územnej samosprávy sa realizuje v zmysle platného memoranda o spolupráci medzi Najvyšším kontrolným úradom SR a Slovenskou poľnohospodárskou univerzitou v Nitre, ktoré bolo podpísané v máji 2016.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X