Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Xxl_akademia nitra ukf.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Zdroj: FSVaZ UKF Nitra
1. júla 2019 Podujatia a akcie Nitra od NitraDen.skTS NitraDeň.sk Diskusia()

Nitrianska univerzita organizovala akadémiu pre pre študentov so zdravotným znevýhodnením

Počas minulého týždňa sa konala na nitrianskej univerzite XXL Akadémia pre študentov so zdravotným znevýhodnením.

Klienti z niekoľkých nitrianskych zariadení sociálnych služieb a osoby so špeciálnymi potrebami z komunity mesta Nitry sa zúčastnili XXL Akadémie. Išlo o vzdelávací projekt Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre. Cieľom bolo odstrániť rozdiely medzi jednotlivcami so zdravotným znevýhodnením a umožniť im rozvíjať svoje schopnosti v maximálnej možnej miere.

XXL Akadémia začala imatrikuláciami a po nich sa študenti zúčastnili výučby, prác, tvorivých dielní so zameraním na výtvarnú výchovu a to na univerzitnej pôde a v akademickom prostredí. Účastníci akadémie sa priučili aj niečo z histórie mesta, prezreli si botanickú záhradu a štúdium ukončili slávnostnými promóciami. Akadémia podporovala rozvoj študentov a to v rámci motoriky, senzoriky, komunikácie, sebaobsluhy, kognície a orientácie v prostredí.

Týmto projektom univerzita chce poukázať, že akademická pôda je vhodným miestom pre aktivizáciu osôb s rôznym typom a stupňom postihnutia, že pedagógovia sú profesionálmi, ktorí prekonajú hranice ich odborného pôsobenia a akceptujú každého študenta,“ uviedla UKF. Fakulta sociálnych vied a zdravotníctva Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre toto podujatie organizovala už 7. raz.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X