Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Tipy na články: [email protected]
Bratislava vystava nitra sutaz manazer spu.jpg
4
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Zdroj: UNIAG
6. februára 2019 Kam na školu od NitraDen.skUNIAG Diskusia()

Nitrianska univerzita mala na výstavisku v Inchebe svojho čestného zástupcu. Bol hlavným manažérom všetkých súťaží

Incheba v Bratislave patrila v závere januára výstave Danubius Gastro, ktorá je už tradične spojená s rôznymi gastronomickými súťažami. Jedna z nitrianskych univerzít mala na výstavisku aj svojho čestného zástupcu v porote. 

Už 13. raz sa mohli študenti stredných škôl zapojiť do medzinárodnej súťaže o najlepší Bratislavský rožok, Maškrty z jadrovín, Umelecké dielo a sprievodné súťaže pre pekárov producentov a technológov (Najlepší nový výrobok 2019, Najlepší chlieb 2019, Najlepšie slané pečivo 2019). Práve pozíciu hlavného manažéra všetkých súťaží a prezidenta súťažných porôt zaujal zástupca zo Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre Marián Tokár, z Fakulty biotechnológie a potravinárstva.

Spu chlieb vystava incheba bratislava sutaz.jpg
Zdroj: www.uniag.sk

Hlavný manažér z SPU informoval, že pekárska obec Slovenska pripravila novinku Pekársky dvor. Vrámci tejto novinky si mohli návštevníci prezrieť a ochutnať rôznorodé pekárske a cukrárske výrobky, pričom nechýbal ani slovenský rekord – najväčšie puzzle z chleba v tvare mapy Slovenska.

Bol som veľmi rád, že som mohol byť súčasťou tohto skvelého podujatia. Osobne by som sa chcel veľmi pekne poďakovať všetkým stavovským organizáciám a pekárom za propagáciu a rozvoj tohto krásneho, ale náročného remesla,“ povedal Tokár.

Spu chlieb vystava incheba.jpg
Zdroj: www.uniag.sk
Spu chlieb vystava incheba bratislava.jpg
Zdroj: www.uniag.sk

Odporúčané články

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Diskusia

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X