Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Filozofická fakulta UKF v Nitre
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.facebook.com
29. mája 2021 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skukf.sk Diskusia()

Nitrianska UKF získala cenné partnerstvo s indickou univerzitou, plánujú rozšírenie spolupráce

Nitrianska fakulta podpísala memorandum s indickou univerzitou.

Katedra anglistiky a amerikanistiky Filozofickej fakulty Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre (UKF) patrí medzi pracoviská, ktoré iniciujú rozvíjanie medzinárodnej spolupráce.

Podpísané online

Členka katedry – Mária Hricková – prispela k tomu, aby bolo medzi UKF a Saurashtra University, Rajkot, India podpísané Memorandum o medzinárodnej spolupráci.

Memorandum bolo podpísané 6. mája. V čase pandémie nie je veľkým prekvapením, že stretnutie univerzít prebiehalo online.

Memorandum o spolupráci s indickou univerzitou
Stretnutie prebehlo na virtuálnej pôde.Foto: www.ukf.sk

Za UKF podpísal memorandum rektor univerzity Libor Vozár. Pri podpisovom riadku indickej univerzity sa objavil podpis jej vicekancelára Nitina Pethania.

Zaručená spolupráca

Memorandum konkretizuje budúcu spolupráci medzi obama univerzitami, čo zahŕňa organizáciu online prednášok, webinárov, spoločných publikácií či príprav online kurzov.

„Aktivity budú primárne vychádzať zo spolupráce medzi Katedrou anglistiky a komparatívnych literárnych štúdií indickej univerzity a Katedrou anglistiky a amerikanistiky FF UKF,“ upresnila UKF na svojej webovej stránke.

O rozšírenie spolupráce o ďalšie katedry prejavili záujem nitrianska aj indická univerzita.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X