Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Fakultna nemocnica nitra.jpg
Foto: ilustračné, fnnitra.sk

Nitrianska nemocnica sa ocitla na chvoste v hodnotení od pacientov, celkovo skončil kraj najhoršie

Podľa krajov dosiahli najlepšie hodnotenie zdravotnícke zariadenia v Žilinskom a Prešovskom kraji a najhoršie v Nitrianskom kraji.

Spokojnosť pacientov s hospitalizáciami v nemocniciach stúpla. Potvrdil to rebríček zdravotníckych zariadení podľa hodnotenia pacientov, ktorý vo štvrtok zverejnila zdravotná poisťovňa Dôvera. Celkové hodnotenie za minulý rok dosiahlo známku 1,54. Ide pritom o historicky druhý najlepší výsledok. Za rok 2021 dosiahlo hodnotenie známku 1,57.

Celkovo hodnotia slovenskí pacienti svoj pobyt v nemocnici veľmi dobre,“ zhrnul generálny riaditeľ zdravotnej poisťovne Dôvera Martin Kultan. Ako zdôraznil, nejde o komplexný rebríček a poisťovňa uznáva, že pacient dokáže zhodnotiť iba niektoré aspekty svojho pobytu v nemocnici. „Ale sme v 21. storočí a pacient by mal byť na prvom mieste,“ uviedol Kultan.

V samotných rebríčkoch pritom Dôvera eviduje isté dlhodobé trendy. Prísnejšie sú napríklad v rámci hodnotenia ženy ako muži. Z pohľadu veku sú najprísnejší mladí poistenci a rodičia malých detí. „S vekom spokojnosť rastie, najspokojnejší sú seniori,“ doplnil Kultan. Podľa krajov dosiahli najlepšie hodnotenie zdravotnícke zariadenia v Žilinskom a Prešovskom kraji a najhoršie v Nitrianskom kraji.

Nitra medzi najhoršími

Z odborností boli najlepšie hodnotené napríklad rehabilitácia, kardiológia či krčné. Naopak slabšie pediatria, infektológia, traumatológia, psychiatria, interné alebo neurológia. Celkovo sa rebríčky naprieč všetkými nemocnicami vyznačujú určitou mierou stability a podľa Kultana sa v nich dlhodobo objavujú tie isté zariadenia. Najviac sú pritom pacienti spokojní s prácou lekárov, sestier a s upratovaním. Najhoršie hodnotenie si odniesla strava.

Medzi fakultnými nemocnicami získala najvyššie hodnotenie od pacientov Ústredná vojenská nemocnica SNP Ružomberok. Za ňou nasledovali Univerzitná nemocnica Martin a Detská fakultná nemocnica s poliklinikou Banská Bystrica. Najhoršie obstáli Univerzitná nemocnica Bratislava, Fakultná nemocnica Nitra a Fakultná nemocnica Trnava.

Aj medzi všeobecnými kraj najhorší

V kategórii všeobecné nemocnice dosiahla prvenstvo Nemocnica Partizánske. Druhá priečka patrí Nemocnici Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku a tretia Univerzitnej nemocnici s poliklinikou Milosrdní bratia. Na opačnej strane rebríčka sa ocitli Všeobecná nemocnica s poliklinikou vo Veľkom Krtíši, Nemocnica Šahy a Nemocnica s poliklinikou Revúca.

Spomedzi špecializovaných zdravotníckych zariadení dosiahol najlepšie hodnotenie CINRE Bratislave, ďalej Národný onkologický ústav a Národné rehabilitačné centrum Kováčová. Najhoršie hodnotenie v tejto skupine dostali Národný ústav reumatických chorôb, Národný ústav srdcových a cievnych chorôb a Východoslovenský onkologický ústav.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X