Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Nitrianska detska univerzita ukf spu mesto nitra.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Zdroj: UKF
9. júla 2019 Podujatia a akcie NitraKam s deťmi od NitraDen.skTS NitraDeň.sk Diskusia()

Nitrianska letná univerzita pre deti sa chýli k záveru, malých študentov už čoskoro čaká slávnostná promócia

Deti otvorili svoje letné štúdium imatrikuláciou a v závere týždňa absolvujú aj promóciu.

Malí študenti sa zúčastnili slávnostnej imatrikulácie 1. júla v aule Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre (SPU). Otvorili tak už 12. ročník Nitrianskej letnej univerzity (NLU), ktorú spoločne organizujú obe nitrianske univerzity spolu s mestom Nitra. Vďaka NLU sa deti vo veku od 8 do 12 rokov zoznamujú s akademickým prostredím hravou formou.

Celkovo doteraz prešlo bránami a vzdelávaním Nitrianskej letnej univerzity 600 detí,“ uviedol prorektor SPU pre vzdelávanie Milan Šimko. Tento rok získalo počas slávnostnej úvodnej ceremónie 69 malých študentov svoje vlastné indexy, do ktorých si budú zapisovať účasť na jednotlivých aktivitách, tak ako skutoční študenti.

Pre deti bol pripravený počas dvoch týždňov bohatý program a množstvo zaujímavých aktivít plných informácií, zábavy i oddychu. Mali možnosť priučiť sa španielčine, čínštine alebo si skúsiť prácu výskumníka, prírodovedca, fyziológa, archeológa, sokoliara, či remeselníka, vodiča, výtvarníka, pedagóga, redaktora a množstvo iných.

Program má aj mesto Nitra

Mesto Nitra malo pre deti tiež pripravený bohatý program, v rámci aktivity Mladý Nitran deti môžu spoznať Mestský úrad v Nitre. Po návšteve úradu si to namieria k Mestskej polícii v Nitre, kde uvidia ukážka práce psovodov a po nej si vyskúšajú bubnovanie v rámci workshopu so známou skupinou Campana Batucada.

Aktivity zabezpečujú katedry a univerzitné pracoviská, ktoré majú o to záujem. „Niekedy je práca s deťmi náročnejšia ako so samotnými študentmi, pretože udržať pozornosť detského študenta je oveľa náročnejšie,“ vysvetľuje J. Duchovičová z UKF. Milan Šimko z SPU si však myslí, že takáto skúsenosť obohacuje aj samotných pedagógov. NLU vyvrcholí 12. júla slávnostnou promóciou v aule UKF, na ktorej si 69 malých absolventov prevezme certifikát s titulom Academicus Nitriensis Jr.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X