Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
ILUSTRAÈNÉ: Eurobankovky
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ILUSTRAÈNÁ SNÍMKA Eurobankovky v hodnote 10, 20 a 50 Eur. Bratislava, 13. november 2010. Foto: SITA/Jozef Jakubèo
6. marca 2015 Správy Nitra od NitraDen.skSITA, © SITA 2015 ilustračná: SITA

Nitrianska komunitná nadácia udelí granty za 60-tisíc eur

Filantropickú činnosť podporia v piatich grantových programoch

NITRA 6. marca – Nitrianska komunitná nadácia (NKN) podporí v prvom polroku tohto roka 40 projektov grantmi v celkovej výške 60-tisíc eur, informovala PR manažérka nadácie Petra Hadžová. Sumu od 1 000 do 4 000 eur na verejnoprospešné nápady majú možnosť získať obyvatelia a neziskové organizácie z Nitry a Hurbanova. „Pre obyvateľov Nitrianskeho kraja je to veľká príležitosť uskutočniť svoje sny a nápady,“ myslí si Hadžová. Každý projekt bude podľa nej posudzovaný grantovou komisiou zloženou z partnerov programu a správnej rady Nitrianskej komunitnej nadácie. „Každý nápad musí byť vopred prekonzultovaný, čím bude zabezpečená kvalita projektu, verejnoprospešnosť a filantropická myšlienka,“ upozornila.

Nadácia ponúka päť grantových programov s rôznym zameraním. Otvorený grantový program je určený pre projekty z oblasti kultúry, športu, vzdelávania a zdravia. Grant Bonavia je zameraný na dopravnú výchovu. Projekty zamerané na zdravie, kultúru a životné prostredie sa budú financovať z grantu Reydel. O posilnenie dlhodobých a systematických programov mimovládnych organizácií sa bude nadácia snažiť v rámci programu Aby ľudia ľuďom pomáhali špeciálna výzva. Grantový program Tu sme doma podporí projekty z oblasti kultúry, športu, vzdelávania a zdravia.

Nitrianska komunitná nadácia je súčasťou Asociácie komunitných nadácií v rámci ktorej figuruje na Slovensku osem komunitných nadácií. Poskytuje granty aktívnym obyvateľom a organizáciám v Nitrianskom kraji, ktorí chcú strategicky podporovať svoj región. Doteraz podporila 944 projektov sumou vyše 729-tisíc eur.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X