Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Tipy na články: [email protected]
Nkn bramac gp19 web banner.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Zdroj: www.nkn.sk
25. júna 2019 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skTS NitraDeň.sk Diskusia()

Nitrianska komunitná nadácia spolu s firmou zabezpečujúcou strešné systémy aj tento rok podporila projekty škôl

Víťazné projekty so zameraním na zdravie, vzdelávanie a životné prostredie budú podporené sumou takmer 10-tisíc eur.

Tento rok vybrala Nitrianska komunitná nadácia (NKN) v spolupráci s firmou Bramac zameranou na strešné systémy projekty, ktoré podporí sumou 8 871,49 eur. Projekty realizujú základné školy Nitrianskeho kraja a sú zamerané na oblasti ako zdravie, vzdelávanie a životné prostredie.

Program sa zameriava na podporu verejnoprospešných a dobrovoľníckych aktivít a kreatívnych nápadov v základných školách. Projekty musia byť navrhnuté tak, aby prispievali ku skvalitňovaniu života v školskom prostredí, mali by vychádzať z potrieb a záujmov žiakov aj učiteľov. Dôležité je tiež aj to, aby boli čo najužitočnejšie pre svojich prijímateľov.

Celkovo bolo podporených takmer 40 projektov

„Program aktivizuje žiakov a učiteľov, aby sami identifikovali, čo im v škole chýba, čo by chceli zlepšiť v školskom prostredí,“ hovorí Natália Zákopčanová z NKN. Počas piatich rokov bolo v rámci programu podporených celkovo 39 projektov sumou spolu takmer 37-tisíc eur. „Keďže každý prihlásený projekt bol vo svojej podstate veľmi zaujímavý a užitočný, bolo pre nás ťažké rozhodnúť, ktoré z nich budú víťazné,“ povedal pán Marcel Modranský, zástupca spoločnosti Bramac.

Grantová komisia mala aj tento rok ťažkú a zodpovednú úlohu, vybrať spomedzi prihlásených 9 víťazných projektov. Zameranie projektov bolo aj tentokrát veľmi pestré. Najviac projektov sa zameriavalo na tému vytvorenia vonkajších učební a oddychových zón, aktivity sa týkali aj environmentálnej výchovy, zdravého životného štýlu či rozvoja športu. Projekty budú realizované do 15. júna 2020 a všetky nájdete na stránke NKN.

Odporúčané články

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Diskusia

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X