Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Nkn bramac gp19 web banner.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Zdroj: www.nkn.sk
25. júna 2019 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skTS NitraDeň.sk Diskusia()

Nitrianska komunitná nadácia spolu s firmou zabezpečujúcou strešné systémy aj tento rok podporila projekty škôl

Víťazné projekty so zameraním na zdravie, vzdelávanie a životné prostredie budú podporené sumou takmer 10-tisíc eur.

Tento rok vybrala Nitrianska komunitná nadácia (NKN) v spolupráci s firmou Bramac zameranou na strešné systémy projekty, ktoré podporí sumou 8 871,49 eur. Projekty realizujú základné školy Nitrianskeho kraja a sú zamerané na oblasti ako zdravie, vzdelávanie a životné prostredie.

Program sa zameriava na podporu verejnoprospešných a dobrovoľníckych aktivít a kreatívnych nápadov v základných školách. Projekty musia byť navrhnuté tak, aby prispievali ku skvalitňovaniu života v školskom prostredí, mali by vychádzať z potrieb a záujmov žiakov aj učiteľov. Dôležité je tiež aj to, aby boli čo najužitočnejšie pre svojich prijímateľov.

Celkovo bolo podporených takmer 40 projektov

„Program aktivizuje žiakov a učiteľov, aby sami identifikovali, čo im v škole chýba, čo by chceli zlepšiť v školskom prostredí,“ hovorí Natália Zákopčanová z NKN. Počas piatich rokov bolo v rámci programu podporených celkovo 39 projektov sumou spolu takmer 37-tisíc eur. „Keďže každý prihlásený projekt bol vo svojej podstate veľmi zaujímavý a užitočný, bolo pre nás ťažké rozhodnúť, ktoré z nich budú víťazné,“ povedal pán Marcel Modranský, zástupca spoločnosti Bramac.

Grantová komisia mala aj tento rok ťažkú a zodpovednú úlohu, vybrať spomedzi prihlásených 9 víťazných projektov. Zameranie projektov bolo aj tentokrát veľmi pestré. Najviac projektov sa zameriavalo na tému vytvorenia vonkajších učební a oddychových zón, aktivity sa týkali aj environmentálnej výchovy, zdravého životného štýlu či rozvoja športu. Projekty budú realizované do 15. júna 2020 a všetky nájdete na stránke NKN.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X