Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Nkn_projekty.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Nitrianska komunitná nadácia
27. apríla 2017 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skNKN, © NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.

Nitrianska komunitná nadácia podporí ďalšie verejnoprospešné projekty

Nitrianska komunitná nadácia podporí v spolupráci s firemnými partnermi ďalších 28 verejnoprospešných projektov v Nitrianskom kraji. Grantové komisie, zložené zo z odborníkov a aktérov či zamestnancov spoločností, vybrali projekty z rôznych oblastí.

Vyberali mladí nitrianski filantropi

V grantovom programe Mladí nitrianski filantropi 2017, ktorý je financovaný z fondu spoločnosti Giesecke & Devrient, rozhodovali o podpore filantropi a aktéri Nitrianskeho kraja, ktorí sami stoja za realizáciou mnohých prospešných nápadov a sú odborníkmi vo svojej oblasti. Do grantového kola sa prihlásilo 17 projektov, z ktorých podporu získa 13 v celkovej sume viac ako 9 000 eur.
Neformálna skupina B. Martišková, M. Perniš a P. Štefankovič sa v Topoľčanoch rozhodli zorganizovať workshopy s praktickými ukážkami remesiel. Iniciatíva Rozbicyklujme Nitru!, ktorej autormi sú M. Hefková, I. Janček a P. Gažo, sa snaží o povolenie vjazdu na pešiu zónu bez časového obmedzenia a zorganizuje tri verejné diskusné podujatia.

Študentky SŠ zdravotníckej (V. Mullerová, S. Bereczová a E. Bellová) vybudujú na školskom dvore bylinkovú záhradku. Vo Veľkom Záluží zase zorganizujú výstavu fotografií ľudového odievania z prelomu storočí. Autormi projektu sú členovia neformálnej skupiny M. Pavelová, M. Pavel a F. Chňapek.

V Leviciach občianske združenie DELF zakúpi nový materiál na kurzy lezenia a lezeckú súťaž. Nitriansku mestskú hru NIMEH zorganizuje Slovenský skauting, 23. zbor Nitrava. Už čoskoro, 29. 4. 2017, sa v Stredovekej taverne v Nitre uskutoční Diskusný večer o období Veľkej Moravy, ktorý organizujú V. Koppan, V. Rigová a M. Molnárová. Projekt Kreatívna ulica (K. Kovárová, K. Izáková, K. Pišková) sa bude odohrávať v Leviciach a návštevníci sa v rámci neho zoznámia so zaujímavými výtvarnými technikami.

V rámci projektu Poď von (R. Tkáč, B. Hurtišová, K. Kršiaková) zorganizujú autori športovo-zábavné podujatie na sídlisku Klokočina. Občianske združenie Zaujímam sa z poskytnutých financií zorganizuje dve akcie pod názvom Pecha Kucha Night. V HideParku neformálna skupina F. Stranovský, M. Stranovský a L. Kováč spolu s dobrovoľníkmi počas brigád opravia HidePumpu. Tiež budú odohrávať aj aktivity projektu Folklórne tanečné domy a Jánske ohne, ktorých autorkami sú B. Bothgálová, S. Šlosárová a M. Dzianova.

Zrevitalizovanie lokality v Nitre si v projekte Mladé priestory za cieľ kladie neformálna skupina občanov J. Toriška, E. Chalupová a Z. Plháková. Multikulturalizmus je témou Multikulti víkendovky v Zemianskej Olči, ktorú organizuje skupina občanov M. Zemko, A. Michalková a M. Malata. V Kovarciach za peniaze z grantu nakúpia detskú hasičskú výstroj (J. Kapusta, E. Gregor, P. Prevuzňák).
Prehľad dátumov podujatí a realizácie projektov nájdete TU.

Z fondu Reydel bude podporených 13 projektov

Do grantového programu sa prihlásil rekordný počet projektov (52). Grantová komisia zložená zo zamestnancov spoločnosti rozhodla o podpore v hodnote 28 363 €.

Zóna aktívneho cvičenia a duševného relaxu (ZŠ Lehota) – viacúčelová zóna pre aktívny pohyb;

Zážitková expozícia kláštorov na Zobore (Zoborský skrášľovací spolok) – stredoveký tenis, tkáčsky stav a pexeso a pod.;

Na bicykli do školy (ZŠ Jána Domastu Cabaj-Čápor) – vybudovanie prístrešku a stojanov;

Deti hravo-zdravo (Rodičovské združenie pri MŠ Nábrežie Mládeže) – revitalizácia oplotenia;

Beast Gym Nitra (Beast Gym Nitra) – športové tréningy pre mladých zo znevýhodneného prostredia;

Rekonštrukcia vonkajšieho átria školy (Rodičovské združenie pri Gymnáziu Vráble) – oprava poškodenej betónovej plochy a výmena drevených profilov;

Vytvor si zážitok a odnes si keramiku (OZ BODG/2017) – keramické a výtvarné workshopy pre deti;

Ako učiť eko (CUKETA o.z.) – vybudovanie jedlých ekozáhrad a vydanie metodickej príručky;

Nitrianske skautské dni 2017 (E. Novotná, M. Benc, J. Chrtianska) – podujatie s diskusiami, workshopmi a športovými súťažami;

Vráťme deťom ihrisko (V. Magyaricsová, J. Szóradová, R. Süttöová) – vybudovanie detského ihriska MŠ Kolíňany;

Postavme si svoj sen (Stredná priemyselná škola stavebná v Nitre) – paletový nábytok a knižnica;

Na vode (SPU Nitra, Fakulta záhradného a krajinného inžinierstva, Katedra záhradnej a krajinnej architektúry) – tvorba návrhu a realizácia víťazného projektu;

Roztancujme ZŠ v Nitre (OZ N Dance Company – tancom k rozvoju) – tanečné workshopy pre základné školy.

Viac o projektoch sa dozviete TU.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X