Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Euro peniaze eurobankovky thinkstock
Foto: ilustračné, thinkstockphotos
9. apríla 2016 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.sk

Nitrianska investičná zrušila tender za 15 miliónov eur

Spoločnosť Nitrianska investičná, s. r. o. zrušila novú verejnú súťaž na výber zhotoviteľov pri rekonštrukcii budov škôl a zariadení v správe mesta Nitra. Predpokladaná cena stavebných prác na štyri roky bola vyše 15 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty (18 mil. eur vrátane dane). „Dôvodom na zrušenie sú zistené nedostatky v podkladoch predložených uchádzačom na vypracovanie cenových ponúk,“ oznámila spoločnosť.

Mestská nitrianska spoločnosť vyhlásila verejnú súťaž na uvedené stavebné práce v novembri minulého roka. Plánovala uzavrieť rámcovú dohodu s troma uchádzačmi. Jednotlivé stavby mali byť realizované na základe výberu zhotoviteľa s najnižšou cenou za realizáciu podľa jednotlivých výkazov výmer vypracovaných projektových dokumentácií, ktoré mali byť súčasťou čiastkových zmlúv o dielo.

Spoločnosť pôvodne ešte vlani v júli vyhlásila užšiu súťaž na tú istú zákazku za rovnakú predpokladanú cenu a tiež na štyri roky. Vlani v novembri ju zrušila pre zistené pochybenia v predložených podkladoch pre záujemcov, ktoré z časových dôvodovo nebolo možné upraviť. Táto skutočnosť mala vplyv na vypracovanie cenových ponúk záujemcov.

Nitrianska investičná, s. r. o. je mestská spoločnosť, ktorej zakladateľom a vlastníkom je mesto Nitra. Spoločnosť bola založená 13. februára 2007 uznesením mestského zastupiteľstva a sídlo má na mestskom úrade. Spoločnosť je nástupcom firmy Priemyselný park Nitra, s. r. o., ktorá fungovala od januára 2005. Nitrianska investičná má základné imanie vo výške 2,47 mil. eur.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X