Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
NITRA: Sídlo mestského úradu
SITA Budova Mestského úradu v Nitre. Nitra, 18. november 2010. Foto: SITA/Martin Havran
7. januára 2016 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skSITA, © SITA 2015

Nitrianska investičná uzavrela dohodu na opravu kanalizácie a komunikácií s troma firmami

Spoločnosť Nitrianska investičná, s. r. o., uzavrela rámcovú dohodu na opravu a rekonštrukciu kanalizácie a komunikácií vo vlastníctve mesta Nitra s troma stavebnými firmami. Spoločnosť Cesty Nitra, a. s., za práce na štyri roky navrhla cenu 8,14 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty (9,78 mil. eur vrátane dane), Strabag, s. r . o., 8,57 mil. eur (10,28 mil. eur s daňou) a Eurovia SK, a. s., 8,67 mil. eur (10,4 mil. eur s daňou).

Ako vyplýva z výsledku užšej súťaže, vyhlásenej vlani v júli, ponuky predložilo osem uchádzačov a prvotná predpokladaná celková hodnota zákazky bola 13,13 mil. eur bez dane (15,76 mil. eur vrátane dane). „Jednotlivé stavebné diela budú realizované na základe výberu zhotoviteľa s najnižšou cenou za realizáciu podľa vypracovaných projektových dokumentácií a jednotlivých výkazov výmer, ktoré budú súčasťou čiastkových zmlúv o dielo,“ oznámila Nitrianska investičná.

Nitrianska investičná vyhlásila ešte vlani v júli aj užšiu súťaž na rekonštrukciu budov škôl a zariadení v správe mesta Nitra. Predpokladaná cena stavebných prác na štyri roky bola vyše 15 mil. eur bez dane (18 mil. eur s daňou). V novembri 2015 tender zrušila pre zistené pochybenia v predložených podkladoch pre záujemcov, ktoré z časových dôvodov nebolo možné upraviť. Táto skutočnosť mala vplyv na vypracovanie cenových ponúk záujemcov.

Neskôr v tom istom mesiaci už bola vyhlásená verejná súťaž na tie isté práce, za rovnakú predpokladanú cenu a na to isté obdobie. Uchádzači mohli predkladať ponuky do 7. januára. Aj v tomto prípade má byť uzatvorená rámcová dohoda s troma uchádzačmi.

Nitrianska investičná, s. r. o. je mestská spoločnosť, ktorej zakladateľom a vlastníkom je mesto Nitra. Spoločnosť bola založená 13. februára 2007 uznesením mestského zastupiteľstva a sídlo má na mestskom úrade. Spoločnosť je nástupcom firmy Priemyselný park Nitra, s. r. o., ktorá fungovala od januára 2005. Nitrianska investičná má základné imanie vo výške 2,473 mil. eur.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X