Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
NITRA: Sídlo mestského úradu
SITA Budova Mestského úradu v Nitre. Nitra, 18. november 2010. Foto: SITA/Martin Havran
7. januára 2016 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skSITA, © SITA 2015

Nitrianska investičná uzavrela dohodu na opravu kanalizácie a komunikácií s troma firmami

Spoločnosť Nitrianska investičná, s. r. o., uzavrela rámcovú dohodu na opravu a rekonštrukciu kanalizácie a komunikácií vo vlastníctve mesta Nitra s troma stavebnými firmami. Spoločnosť Cesty Nitra, a. s., za práce na štyri roky navrhla cenu 8,14 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty (9,78 mil. eur vrátane dane), Strabag, s. r . o., 8,57 mil. eur (10,28 mil. eur s daňou) a Eurovia SK, a. s., 8,67 mil. eur (10,4 mil. eur s daňou).

Ako vyplýva z výsledku užšej súťaže, vyhlásenej vlani v júli, ponuky predložilo osem uchádzačov a prvotná predpokladaná celková hodnota zákazky bola 13,13 mil. eur bez dane (15,76 mil. eur vrátane dane). „Jednotlivé stavebné diela budú realizované na základe výberu zhotoviteľa s najnižšou cenou za realizáciu podľa vypracovaných projektových dokumentácií a jednotlivých výkazov výmer, ktoré budú súčasťou čiastkových zmlúv o dielo,“ oznámila Nitrianska investičná.

Nitrianska investičná vyhlásila ešte vlani v júli aj užšiu súťaž na rekonštrukciu budov škôl a zariadení v správe mesta Nitra. Predpokladaná cena stavebných prác na štyri roky bola vyše 15 mil. eur bez dane (18 mil. eur s daňou). V novembri 2015 tender zrušila pre zistené pochybenia v predložených podkladoch pre záujemcov, ktoré z časových dôvodov nebolo možné upraviť. Táto skutočnosť mala vplyv na vypracovanie cenových ponúk záujemcov.

Neskôr v tom istom mesiaci už bola vyhlásená verejná súťaž na tie isté práce, za rovnakú predpokladanú cenu a na to isté obdobie. Uchádzači mohli predkladať ponuky do 7. januára. Aj v tomto prípade má byť uzatvorená rámcová dohoda s troma uchádzačmi.

Nitrianska investičná, s. r. o. je mestská spoločnosť, ktorej zakladateľom a vlastníkom je mesto Nitra. Spoločnosť bola založená 13. februára 2007 uznesením mestského zastupiteľstva a sídlo má na mestskom úrade. Spoločnosť je nástupcom firmy Priemyselný park Nitra, s. r. o., ktorá fungovala od januára 2005. Nitrianska investičná má základné imanie vo výške 2,473 mil. eur.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X