Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
POHODA 2013: Zaèal sa festival
Otvárací koncert festivalu Bažant Pohoda Peter Breiner: Slovenské tance. V Trenèíne sa zaèal 17. roèník multižánrového festivalu Bažant Pohoda. Trenèín, 11. júl 2013. Foto: SITA/Jozef Jakubèo
10. marca 2014 Podujatia a akcie Nitra od NitraDen.skSITA, © SITA 2014 ilustračné: SITA/AP

Nitrianska hudobná jar prinesie sedem koncertov!

Tohtoročný 41. ročník hudobného festivalu bude od 23. marca do 13. apríla v Synagóge a okrem slovenských a zahraničných umelcov sa predstavia aj žiaci základných umeleckých škôl

NITRA 10. marca – Cyklus koncertov vážnej hudby Nitrianska hudobná jar otvorí v Synagóge koncert Komorného súboru ŠKO Žilina ARCHI DI SLOVAKIA. „Tohtoročný 41. ročník hudobného festivalu prinesie od 23. marca do 13. apríla sedem koncertov, ktoré sa uskutočnia v Synagóge v podvečerných hodinách a opäť nebudú chýbať vystúpenia žiakov základných umeleckých škôl,“ informovala Ľudmila Bratová z odboru kultúry Mestského úradu v Nitre.

V opernom soirée sa 27. marca predstavia sopranistka Miriam Garajová a tenorista Martin Gyimesi s klavírnym sprievodom Róberta Pechanca. Na koncerte odznejú ich najkrajšie operné árie a duety. Klavírne kvintetá od Jana Ladislava Dusíka a Franza Schuberta sú na programe 30. marca v podaní Dalibora Karvaya (husle), Zuzany Bouřovej (viola), Jozefa Podhoranského (violončelo), Jána Krigovského (kontrabas) a Evy Cáhovej (klavír). Milovníci francúzskej hudby si na svoje prídu na koncerte 1. apríla. Hudobné diela Josepha Bodina de Boismortier, Louisa Droueta, Adolpha Adama, Hectora Berlioza, Georgesa Bizeta, Gabriela Faurého a ďalších si budú môcť vypočuť v podaní Brigitte Buxtorf a Dominique Guignard (flauta, Švajčiarsko) s klavírnym sprievodom Viery Bartošovej. Tri večery, 3., 6. a 10. apríla sa ponesú v duchu festivalu mladých interpretov zo základných umeleckých škôl – Nitrianska hudobná jar ZUŠ Jozefa Rosinského v Nitre. Záverečný koncert Nitrianskej hudobnej jari sa uskutoční 13. apríla a predstaví sa na ňom komorný súbor Trio Martinů (ČR).

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X