Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
galéria, NSK
Foto: ilustračné, SITA
22. augusta 2016 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skSITA, © SITA 2016

Nitrianska galéria ponúka umelcom a kurátorom svoje priestory

Svoju činnosť budú môcť v Nitrianskej galérii v roku 2017 prezentovať aj katedry alebo ateliéry vysokých škôl výtvarného zamerania.

NITRA 22. augusta – Nitrianska galéria ponúka umelcom a kurátorom možnosť zrealizovať ich projekty v roku 2017 v troch rôznych priestoroch galérie. V rámci vypísanej otvorenej výzvy môžu zasielať svoje projekty do 17. októbra.

Cieľom otvorenej výzvy je podpora a prezentácia súčasného slovenského a zahraničného umenia, a to nielen vizuálneho, ale aj s presahmi do iných foriem. „Chceme poskytnúť priestor najmä začínajúcim kurátorom a podporiť ich originálne nápady na výstavy,“ informovala Nitrianska galéria. Pri výbere uprednostní kurátorské projekty pred monografickými výstavami jedného, prípadne viacerých autorov. Výzva nemá tematické obmedzenie a vzťahuje sa na tri priestory – Galéria mladých, Bunker a Salón.

Galéria okrem toho ponúka katedrám alebo ateliérom vysokých škôl výtvarného zamerania možnosť prezentácie ich činnosť vo výstavnom priestore Salón. Projekty vyberie komisia zložená z odborných pracovníkov galérie a prizvaných teoretikov umenia. Na termínoch realizácie projektov sa dohodne galéria s úspešnými uchádzačmi.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X