Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Sklad.png
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Ireks Enzyma
3. novembra 2016 Správy Nitra od NitraDen.sk© NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.

V Nitre vznikne nový logistický sklad a školiace centrum, vybuduje ich prešovská firma

V Nitre by mohol pribudnúť nový  regálový logistický sklad, ktorý bude určený pre hotové výrobky. K nemu bude patriť priľahlý objekt školiaceho centra s testovacou pekárňou a cukrárňou neobchodného charakteru.

Sklad spolu so školiacim centrom chce v existujúcom priemyselnom parku Nitra – Sever postaviť prešovská firma Ireks Enzyma. Súčasťou investičného zámeru je aj vybudovanie spevnených plôch pre nakladanie hotových výrobkov do kamiónov, nákladných áut a parkovanie automobilov a napojenie na inžinierske siete, spresňuje zámer firmy, ktorý bol zaslaný na Ministerstvo životného prostredia z dôvodu posúdenia vplyvov.

Školiace centrum má byť určené zamestnancom pekární, pričom firma dodala projekt v dvoch alternatívach. Prvé variantné riešenie neuvažuje s umiestnením solárnych panelov na strechách logistického skladu a školiaceho centra, druhá varianta naopak s ich umiestnením ráta.

„Dotknuté územie je približne v tvare obdĺžnika a jeho hranice tvorí zo severozápadu ulica Dolné hony, z juhozápadu ulica Na Pasienkoch, zo severovýchodu areál firmy MEIKI a z juhovýchodu je možné dotknuté územie ohraničiť iba hranicou parciel 814/50 a 1053/49, pretože sa tu nenachádza žiadna prirodzená hranica. Dotknuté územie je v súčasnosti evidované ako ostatné plochy,“ uvádza zámer, ktorý bol predložený na posudzovanie.

Investor chce začať s výstavbou v treťom kvartáli roku 2016, pričom ukončenie výstavby plánuje v štvrtom kvartáli 2018. Do prevádzky by mal byť objekt následne zavedený v prvom kvartáli roku 2019.

Súčasťou objektu má byť aj predvádzanie predávajúcich surovín a administratívny úsek. Ako uviedol investor, novo navrhovaný sklad bude prepojený s existujúcimi cestnými komunikáciami z juhozápadnej strany a novo navrhovaným vjazdom.

Firma vyčíslila aj približnú sumu, ktorú bude potrebné do výstavby investovať. Pri variantom riešení 1 chce firma investovať 1,7 milióna eur bez DPH, pri variantnom riešení 2 sa výdavky o niečo navýšia, tam má v pláne firma použiť sumu vo výške 2 milióny eur bez DPH.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X