Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Sturova3.jpeg
ilustračné: franophoto, © NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.
21. februára 2017 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.sk© NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.

Nitre sa darí, dostala rating A-. Podľa ratingovej agentúry je vo viacerých oblastiach príkladom pre iné mestá

Mesto hospodárilo stabilne a agentúra hodnotí pozitívne aj pripravované investície.

Ratingová agentúra European Rating Agency potvrdila mestu Nitra dlhodobý rating v domácej mene na úrovni investičného pásma A-, so stabilným výhľadom. Finančné hospodárenie mesta hodnotí agentúra ako stabilné.

Výsledkom hospodárenia mesta k 31. decembru 2016 bol prebytok 4,2 milióna eur, čo je v porovnaní s rokom 2015 viac o 2 milióny eur. Agentúra hodnotí, že mesto v analyzovanom období hospodárilo stabilne a má dostatok disponibilných finančných zdrojov na krytie svojich krátkodobých záväzkov. Mesto plánuje v roku 2017 viaceré investičné projekty ako napríklad výstavbu futbalových ihrísk s umelou trávou, rekonštrukciu bytového domu na Hlbokej ulici na Čermáni, výstavbu bytov nižšieho štandardu na Súľovskej ulici v Krškanoch, dostavbu mestského kúpaliska, rekonštrukciu a dobudovanie miestnych komunikácií v lokalite Orechov Dvor.

Z fondov Európskej únie má Nitra šancu získať peniaze napríklad na projekt materskej školy v areáli bývalých kasární pod Zoborom alebo na výstavbu cyklotrás. Podľa agentúry je Nitra vo viacerých oblastiach príkladom pre mestské samosprávy. „Ide napríklad o úspešné riadenie financií, potenciál v prebiehajúcej investícii Jaguar Land Rover, ktorá bude pozitívnym impulzom pre zlepšenie hospodárskej situácie v regióne a následne pravdepodobne aj s priaznivým dopadom na rozpočet mesta,“ uvádza agentúra. Platnosť ratingu je jeden rok od zverejnenia.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X