Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
priechod pre chodcov
ilustračné: SITA
21. decembra 2016 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.sk© NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.

V Nitre pribudnú na priechodoch pre chodcov bezpečnostné opatrenia

V Nitre majú do prvej tretiny budúceho roka pribudnúť bezpečnostné opatrenia, ktoré budú na priechodoch pre chodcov, vyplýva to zmluvy, ktorú zverejnilo mesto.

Bezpečnostné prvky má zabezpečiť firma Revit-Nitra, a to na základe cenovej ponuky zo dňa 22. novembra 2016. Ako ďalej zverejnený dokument uvádza, s prácami sa má začať do desiatich dní od výzvy mesta a ukončené majú byť v marci 2017.

Cena za bezpečnostné prvky na priechodoch pre chodcov bola dojednaná na 21,440 eur bez DPH. Celková suma sa tak po prirátaní dane (4.288 eur) vyšplhá na 25.728 eur.

„Cena obsahuje všetky náklady a zisk zhotoviteľa, nevyhnutné k riadnemu a včasnému zrealizovaniu diela. Rovnako tak cena obsahuje aj predpokladané náklady vzniknuté vývojom cien v národnom hospodárstve a to až do doby ukončenia diela podľa zmluvy,“ dopĺňa zmluva.

Záručnú dobu ani v tomto prípade mesto nevybojovalo na dlhší čas než na 24 mesiacov. Dvojročná záruka začne plynúť dňom nasledujúcim po dni prevzatia diela.

V rámci bezpečnostných opatrení na priechodoch pre chodcov majú pribudnúť naklápateľné svietidlá, ktoré budú hliníkového prevedenia a s úspornou LED technológiou dodané vrátane žiaroviek, respektíve svietidiel.

V rozpočte je zahrnutý aj výložníkový pozinkovaný stožiar, ktorý bude mať výšku osem metrov. Slúžiť bude pre asymetrické nasvietenie priechodu a firma ho dodá aj s príslušenstvom.

V rámci sumy, ktorú mestu zaplatí, je zahrnuté aj vytýčenie existujúceho vedenia, inžinierska činnosť, elektrická prípojka, uloženie kábla vrátane chráničky, zemnenie či riadiaca jednotka, ktorá bude slúžiť pre napájanie a riadenie výstražných LED prvkov s detekciou prítomnosti chodca.

Podľa cenovej ponuky zhotoviteľa sú v cene aj dopravné gombíky zo zliatiny hliníka a biele studené obojstranné svetlo na každej strane priechodu.

Poslednými položkami v rozpočte sú dodávka, montáž, osadenie, oživenie, revízia s materiálom a projektová dokumentácia.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X