Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
SPU Nitra
ilustračné: © NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.
28. marca 2016 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skSITA, © SITA 2016

V Nitre môže pribudnúť výskumné centrum potenciálu biomasy

Národné poľnohospodárske a potravinárske centrum plánuje zaobstarať v mene Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre výskumné centrum potenciálu biomasy. Predpokladaná cena je vyše jeden milión eur bez dane z pridanej hodnoty (takmer 1,3 mil. eur s DPH).

Ako ďalej vyplýva z vyhláseného verejného obstarávania, zákazka by mala byť financovaná z európskych prostriedkov, konkrétne z príspevku Nórskeho finančného mechanizmu na roky 2009 až 2014 a z príspevku rozpočtu SR v pomere 85 % ku 15 %.

O víťazovi rozhodne obstarávateľ na základe najnižšej ceny, pričom bude použitá elektronická aukcia. Termín na podávanie ponúk je do 2. mája tohto roku.

Národné poľnohospodárske a potravinárske centrum so sídlom v Lužiankach, okres Nitra, je príspevkovou organizáciou Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR. Centrum zabezpečuje výskum a zhromažďovanie poznatkov z oblasti trvalo udržateľného využívania a ochrany prírodných, predovšetkým pôdnych zdrojov a vody pre pestovanie rastlín a chov zvierat, zabezpečenie kvality, bezpečnosti, inovácií a konkurencieschopnosti potravín i nepotravinárskych výrobkov poľnohospodárskeho pôvodu.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X