Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Matúš a Miška
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
13. júna 2014 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skJanka Schlarmannová Titulná: archív Matúša Molnára

Nitran požiadal o ruku svoju lásku na letisku. Na Nový Zéland išli dvaja, vrátili sa traja

Nitran Matúš Molnár dojal na YouTube možno aj k slzám takmer 60-tisíc užívateľov. Na letisku Václava Havla v Prahe požiadal v novembri minulého roka o ruku svoju lásku pred odletom na Nový Zéland. Nič netušiaca Miška bola chvíľu v rozpakoch, no nakoniec povedala áno. Príbeh ich spoločného života sa ďalší polrok odvíjal na opačnej strane zemegule.

Zážitkom zo šesťmesačného pobytu na Novom Zélande bola venovaná cestovateľská beseda vo Fóre mladých. Kreatívec z reklamnej agentúry rozprával o krajine, ľuďoch a o miestach, ktoré ho očarili či prekvapili. Zábery nádhernej prírody okomentoval slovami, že „ako fotograf sa nemusel veľmi snažiť“.

matus molnar forum beseda 12.6.2014 IMG_0135
Foto: (ja)
Matúša očarila čistota, napoškvrnenosť a rozmanitosť tamojšej nádhernej zelenej prírody. Na podmanivých záberoch sa vynímali hory, lúky, oceán, sopky, gejzíry či horúce kúpele pod nádherne hviezdnym nebom. Wellington, Auckland, Waitomo, vulkanické kopce, geotermálne oblasti Rotorua, jazerá horúceho bahna a sopúchy. Ale aj horúci vodopád Tikitera, národné parky či zvláštne živočíšne druhy.
matus nz1
Nový Zéland – to sú nádherné fotogenické scenérie. Foto: archív Matúša Molnára
Skúsenosťou pre Matúša bola aj „inakosť“ tamojších ľudí, ich prístup k životu. „Ľudia tam chodia bosí. Myslel som si, že to súvisí s prvými osadníkmi nádhernej krajiny, Maorami. Povedali mi však, že to nie je tak. Chodia bosí, lebo je to prirodzené a zo zeme necítia nebezpečenstvo.“
matus nz5
Foto: archív Matúša Molnára

Mladá dvojica prežila na Novom Zélande aj Vianoce.

„Cez internetovú stránku sme našli rodinu, ktorá odišla sviatkovať do Wellingtonu a nechali nám k dispozícii celý dom. Nikdy predtým nás nevideli, ale nič pred nami nezamkli. Novozélanďania na rozdiel od nás majú vieru a dôveru jeden v druhého, nepredpokladajú, že im budete ubližovať.“ Zaujímavosťou bolo aj to, že pred vstupom do lesa si každý musel dezinfikovať nohy v pripravenom roztoku, aby do lesa nezaniesol baktérie. Svoju prírodu si chránia, preto je možné ju vidieť aj vo svojej prirodzenej forme, bez ľudských zásahov.
matus nz3
Foto: archív Matúša Molnára
Napriek tomu, že bez víz je na Novom Zélande náročné nájsť si prácu, mladej dvojici sa to nakoniec podarilo, čo im uľahčilo financovanie cesty. Z pol roka trvajúceho „tripu“ sa vrátili pred tromi týždňami naspäť na Slovensko. Nie však dvaja, ale traja. Z Nového Zélandu si priviezli ten najkrajší suvenír, na ktorý sa obidvaja veľmi tešia.

Matúš požiadal Mišku o ruku na letisku pred odletom na Nový Zéland:

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X