1
SITA
28. novembra 2016 Šport NitraHokej od NitraDen.skSITA, © SITA 2016

Nitra v Žiline zaváhala, prehrala 4:2

Domáci hokejisti MsHK Doxxbet Žilina zvíťazili 4:2 nad hráčmi HK Nitra v zápase nedeľňajšieho 24. kola Tipsport ligy 2016/2017.

„Vlci“ položili základ svojho úspechu v druhej tretine, strelili v nej tri góly. Juraj Štefanka síce necelých desať minút pred koncom riadneho hracieho času znížil na 2:3 z pohľadu Nitranov, ďalší gól však už jeho tím nepridal.

Dvadsaťtri sekúnd pred koncom ešte Lukáš Handlovský poslal puk do prázdnej bránky súpera a uzavrel skóre duelu. Žilina figuruje na štvrtej priečke tabuľkového poradia, vybojovala 40 bodov. Nitra je tretia, má o sedem bodov viac.

Hokej – Tipsport liga 2016/2017 – 24. kolo – nedeľa:

MsHK Doxxbet Žilina – HK Nitra 4:2 (0:0, 3:1, 1:1)

Góly: 25. Stupka (Holovič, R. Konečný), 26. Marek Hovorka (L. Handlovský, P. Mikuš), 39. J. Jurík (Švihálek, Húževka), 60. L. Handlovský (Marek Hovorka) – 35. Milam (M. Krištof, Ordzovenský), 51. Štefanka (M. Krištof, Mezei)
Vylúčení: 4:3 na 2 min, navyše Mezei a Paukovček (obaja Nitra) OT 10 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík – Krajčík, Valo, 989 divákov

Zostavy:

Žilina: T. Tomek – Denis Rehák, P. Mikuš, Juraško, D. Brejčák, Macejko, Drábek, Gutwald, Kříž – E. Švec, Marek Hovorka, L. Handlovský – Švihálek, Húževka, J. Jurík – Stupka, Holovič, R. Konečný – Gmitter, F. Ondruš, Matis
Nitra: Michal Valent – Ordzovenský, Milam, Mezei, Rais, P. König, Pupák – Blackwater, Marek Slovák, H. Ručkay – Bene, M. Krištof, J. Štefanka – Bajtek, L. Paukovček, Macík – Piačka, Ondrušek, S. Chalupa