HOKEJ: Nitra – Stavanger
1
SITA/Martin Havran
7. septembra 2016 Šport NitraHokej od NitraDen.skSITA

Hokejisti HK Nitra zvíťazili 2:1 nad hráčmi nórskeho Stavangeru Oilers v utorkovom zápase J-skupiny Ligy majstrov 2016/2017 a z prvej priečky postúpili do play-off.

Skóre duelu otvoril v 12. min Lukáš Paukovček. Hosťom sa v druhom dejstve podarilo vyrovnať – v 24. min sa presadil Josh Soares. Domáci však už o päť minút neskôr opäť viedli zásluhou presného zásahu Tibora Kutáleka. V tretej tretine už diváci gól nevideli a tak zverenci trénera Andreja Kmeča spečatili svoj postup z „jéčka“ do vyraďovacej časti s 9 bodmi a bilanciou tri víťazstvá – jedna prehra.

Liga majstrov – J-skupina – utorok:
HK Nitra (SR) – Stavanger Oilers (Nór.) 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
Góly: 12. L. Paukovček (J. Štefanka, P. König), 29. Kutálek (Marek Slovák) – 24. Soares (Salsten)
Vylúčení: 4:6 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Hradil (ČR), M. Novák – Šefčík, Výleta (všetci SR), 2931 divákov

Zostavy:
Nitra: M. Valent – Ordzovenský, Milam, Mezei, Rais, P. König, M. Versteeg, Pupák, Bajtek – M. Slovák, Laliberté, Blackwater – Kutálek, H. Ručkay, Krištof – L. Paukovček, J. Štefanka, Macík – Chalupa, Bene, Piačka
Stavanger: K. Holm – Sveum, Humphries, Solberg, Mostue Larsen, Kunes, Macaulay, Rokseth, Björnevoll – Kissel, Van Guilder, Dahl Andersen – M. Söberg, Soares, Salsten – Lorentzen, K. Forsberg, Hoff – Falk-Larssen, Medhus, A. T. Henriksen

Hlasy:
Andrej Kmeč (tréner Nitry): „Na hráčoch bolo vidieť nervozitu z toho, že môžeme postúpiť. Mali sme v zápase aj slabšie momenty, ale celkovo sme podali dobrý výkon proti kvalitnému súperovi, ktorý výborne korčuľuje. Teší nás, že vo všetkých zápasoch proti výborným tímom sme dokázali udržať korčuliarske tempo a v prvom rade vďaka tomu sme zápasy zlomili na našu stranu.“

Pal Kristian Gulbrandsen (tréner Stavangeru): „Bol to veľmi ťažký zápas, v ktorom si oba tímy vytvorili niekoľko šancí. V úvodnej tretine sme hrali veľakrát v oslabení, ťažko sme sa teda rozbiehali. Mali sme pár dobrých šancí, ale strelili sme iba jeden gól, s tým sa vyhráva len ťažko. Bol to zápas, ktorý rozhodla jedna premenená šanca. Atmosféra bola skvelá, len škoda, že sme nezvíťazili.“