HK Nitra, hokej, šport
ilustračné: SITA
11. januára 2018 Šport NitraHokej od NitraDen.skSITA, © SITA 2017 Diskusia()

Nitra v prvom finále prehrala v Miškovci. Stavjaňa tvrdí, že tím má dosť kvality na zisk pohára

Hokejisti Nitry prehrali v prvom finále play-off Vyšehradského pohára 2017/2018 na ľade maďarského tímu DVTK Jegesmedvék 2:4. „Corgoni“ v Miškovci ani raz neviedli.

Radoslav Macík vyrovnal v 7. min 1:1, Matej Paulovič upravil v jedenástej sekunde druhej tretiny na 2:2. Prvé dva góly domáceho kolektívu zaznamenal Fín Rasmus Kulmala, ktorý v 5. a 15. min využil svoju rýchlosť a nedôslednosť nitrianskej defenzívy. Druhý strelil dokonca vo vlastnom oslabení. Jegesmedvék o svojom triumfe rozhodol dvoma presnými zásahmi v závere druhej tretiny. Nitra v stredajšom súboji nevyužila ani jednu zo štyroch presiloviek.

„Po dvoch dňoch voľna som cítil z hráčov pred zápasom energiu, ale náš výkon z nejakého dôvodu vôbec nebol uvoľnený. Dostali sme po dvoch brejkoch dva ľahké góly a hoci sme na to dokázali odpovedať, ďalšie dve chyby znamenali odskočenie v skóre. Je to škoda, no keď odohráme odvetu tak, ako poslednú tretinu, je to určite ‚hrateľné‘. Dôležité bude domáci zápas zvládnuť a nehľadieť na to, že musíme zvíťaziť aspoň o dva góly. Dúfam, že v odvete budeme mať aj kompletnejšiu zostavu. Verím, že máme dosť kvality na to, aby sme sa doma tešili zo zisku pohára,“ cituje trénera Antonín Stavjaňa facebook klubu HK Nitra.

Finálová odveta pod Zoborom je na program v utorok 23. januára 2018.

Výsledok stredajšieho prvého zápasu play-off Vyšehradského pohára 2017/2018 v hokeji:

DVTK Jegesmedvék – HK Nitra 4:2 (2:1, 2:1, 0:0)

Góly: 5. Kulmala (A. Tóth, Hajós), 15. Kulmala (Colin), 38. Galanisz (Leppanen, Miskolczi), 39. Sakaris (J. Vas, Colin) – 7. Macík (Krištof), 21. M. Paulovič (Macík)
Vylúčení: 4:5 na 2 min, navyše: Krištof (Nitra) 10 min za nešp. správanie, presilovky: 1:0, oslabenia: 1:0, 2 010 divákov

Zostava Nitry: Foltán – Mezei, Rýgl, Ordzovenský, Milam, Rais, Versteeg, Korím, Michal Pupák – Macík, Krištof, Paulovič – H. Ručkay, Marek Slovák, Blackwater – Csányi, J. Ručkay, Rzavský – Fominych, Šille, Miroslav Pupák