Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
V Nitre sa budú poplatky za parkovanie vybera aj naïalej. Keïže daò za doèasné parkovanie vypadla k 1. januáru zo zákona o miestnych daniach, mesto vyriešilo problém šalamúnsky. Výber parkovného presunie na svoju príspevkovú organizáciu Mestské služby, ktorá je oprávnená podnika. Tá odvedie štátu z vybraných peòazí 19-percentnú daò z pridanej hodnoty. Poèet spoplatnených parkovísk chce mesto v budúcnosti ešte rozšíri. Nitra, 15. január 2008.
ilustračné: SITA
21. októbra 2017 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skSITA, © SITA 2017 Diskusia()

Nitra uvažuje o systéme zdieľania parkovísk v centre mesta

Parkovacie miesta, ktoré majú od mesta prenajaté rezidenti, by v čase, keď ich nevyužívajú, poskytli na parkovanie niekomu inému. Podľa primátora Jozefa Dvonča by to bolo moderné riešenie v rámci konceptu Smart city, ktoré by nešlo na úkor zelene.

„Možno by to obyvatelia privítali. Hľadáme všetky možné systémy, ktoré by naviedli klienta na voľné parkovacie miesto a budeme uvažovať zrejme po príklade iných miest aj o systéme zdieľania parkovísk,“ skonštatoval Dvonč. Za vzor si Nitra v tomto prípade zobrala fínske hlavné mesto Helsinki.

Riešením by mohla byť napríklad aplikácia, ktorá by ukázala, ktoré miesta sú momentálne voľné. „Máme asi osem – deväť zón, kde sú dnes vnútrobloky prenajaté pre obyvateľov, ale keď ráno odídu za robotou, tie miesta v centre mesta sú voľné,“ hovorí Dvonč. Rezidenti by ich podľa neho mohli ponúknuť ostatným obyvateľom či návštevníkom mesta, ktorí by za ne zaplatili parkovné. Otázkou by potom podľa Dvonča bolo, či by potom mali aj finančný podiel z vybratého parkovného.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X