Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Lad_centrum_krizovatka1.jpg
3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
© NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.
9. januára 2017 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.sk© NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.

Nitra je stále pokrytá ľadom, chodníky nie sú posypané

Pred pár dňami sme upozorňovali na zľadovatené chodníky ma križovatke v centre Nitry. Ani po štyroch dňoch sa situácia nezmenila.

O vyjadrenie sme aj Mestský úrad v Nitre. „Schválený  rozpočet bývalých Mestských služieb sa ‚preklopil‘ na odbor Komunálnych činností a životného prostredia v čase kedy došlo k zmene organizácie (apríl 2016). Myslím, že všetky financie vyčlenené na tento účel sa používajú účelovo správne,“ uviedol Pavol Jakubčin z OKČaŽP MsÚ v Nitre.

„Miera odhrnutia súvisí skôr s technikou, ktorá je využiteľná na tento účel čo do počtu a aj čo do veku. Momentálne je k dispozícii šesť vozidiel (+externí dodávatelia), ktoré vieme využiť na posyp a odhŕňanie snehu. Záťaž vozidiel pri zimnej údržbe je enormná a pri vozidlách starších ako 8 – 10 rokov  nám dochádza k ich poruchám a využívaný počet sa znižuje. Poruchy nastávajú napriek celkom nákladným opravám, ktoré sme ešte pred nástupom na zimnú údržbu vykonali,“ vyjadril sa Jakubčin.

Ako dodal, „zásah, ktorý sme počas a po nasnežení vykonali ešte pri teplotách do -6 až -7 °C je teraz v stave relatívne suchej cesty. Ostatné, ktoré nástupom silných mrazov zamrzli pod teplotu účinnosti posypovej soli (-7 °C), zamrzli tak , že sa nedajú oddeliť od podkladu a ich očistenie je veľmi ťažko zvládnuteľné, pokiaľ teplota nebude priaznivejšia. Momentálne robíme posyp zmesou kamennej drvy so soľou v pomere 3:1, čím sa šmykľavosť povrchu zmenší. Momentálne by nám pomohlo viac mechanizmov a tie už máme v rámci rozpočtu do určitej miery na rok 2017 schválené vo výške 200-tisíc eur.“

Lad_centrum_krizovatka2.jpg
© NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.
Lad_centrum_krizovatka.jpg
© NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X