Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Vecerny beh nitrou 14.jpg
ilustračné: Lucia Bihuncová, NitraDeň.sk
12. mája 2018 Šport Nitra od NitraDen.sknitra.sk, © NitraDen.sk Diskusia()

Nitra sa stala súčasťou medzinárodného projektu SporTown, podporí šport v meste

S partnerským mestom Veszprém je mesto Nitra zahrnuté do medzinárodného projektu Erasmus+ KA3 Štrukturovaný dialóg – stretnutia medzi mládežou a subjektmi riadenia Medzigeneračná diskusia o špecifickom využívaní mestských priestorov v oblasti športu.

Názov projektu je SporTown. Veszprém je líder projektu, partneri projektu sú Tarnów (Poľsko), Nitra (Slovensko), Senta (Srbsko), Bottrop (Nemecko) a Verejná univerzita v Ptuji (Slovinsko).

Projekt vyžaduje, aby v priebehu roka 2018 jednotliví partneri zorganizovali dvojdňový pracovný workshop vo svojom meste. Prvé medzinárodné stretnutie sa uskutočnilo koncom apríla v meste Veszprém a nasledovalo medzinárodné stretnutie v Nitre v dňoch 3. a 4. mája.

Možnosti športového využitia priestorov

Témou je aktívne hľadanie možností športového využitia rôznych nevyužívaných mestských priestorov – prezentácie, diskusie za okrúhlym stolom, prieskumy a hodnotenia, posilnenie dialógu medzi mladými ľuďmi a tvorcami politík, terénna práca, analýzy problému, rozvoj zručností: diskusné a prezentačné zručnosti, komunikácia v anglickom jazyku.

Za mesto Nitra sú nápady občanov prezentované v rámci projektu zásahy.sk (zapojenie občanov v rámci efektívneho využívania mestských priestorov), projekt Mením moje mesto, koncepciu Smart City, titul mesta Európske mesto športu 2018 atď. Projekt je 100-percentne financovaný EÚ – partneri nemusia prispievať z vlastných zdrojov.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X