Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Tipy na články: [email protected]
Vecerny beh nitrou 14.jpg
ilustračné: Lucia Bihuncová, NitraDeň.sk
12. mája 2018 Šport Nitra od NitraDen.sknitra.sk, © NitraDen.sk Diskusia()

Nitra sa stala súčasťou medzinárodného projektu SporTown, podporí šport v meste

S partnerským mestom Veszprém je mesto Nitra zahrnuté do medzinárodného projektu Erasmus+ KA3 Štrukturovaný dialóg – stretnutia medzi mládežou a subjektmi riadenia Medzigeneračná diskusia o špecifickom využívaní mestských priestorov v oblasti športu.

Názov projektu je SporTown. Veszprém je líder projektu, partneri projektu sú Tarnów (Poľsko), Nitra (Slovensko), Senta (Srbsko), Bottrop (Nemecko) a Verejná univerzita v Ptuji (Slovinsko).

Projekt vyžaduje, aby v priebehu roka 2018 jednotliví partneri zorganizovali dvojdňový pracovný workshop vo svojom meste. Prvé medzinárodné stretnutie sa uskutočnilo koncom apríla v meste Veszprém a nasledovalo medzinárodné stretnutie v Nitre v dňoch 3. a 4. mája.

Možnosti športového využitia priestorov

Témou je aktívne hľadanie možností športového využitia rôznych nevyužívaných mestských priestorov – prezentácie, diskusie za okrúhlym stolom, prieskumy a hodnotenia, posilnenie dialógu medzi mladými ľuďmi a tvorcami politík, terénna práca, analýzy problému, rozvoj zručností: diskusné a prezentačné zručnosti, komunikácia v anglickom jazyku.

Za mesto Nitra sú nápady občanov prezentované v rámci projektu zásahy.sk (zapojenie občanov v rámci efektívneho využívania mestských priestorov), projekt Mením moje mesto, koncepciu Smart City, titul mesta Európske mesto športu 2018 atď. Projekt je 100-percentne financovaný EÚ – partneri nemusia prispievať z vlastných zdrojov.

Odporúčané články

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Diskusia

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X