Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Nitra europske mesto sportu 2018.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
nitra.sk
7. decembra 2017 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.sknitra.sk, © NitraDen.sk Diskusia()

Nitra sa oficiálne stala Európskym mestom športu 2018, primátor prevzal v Bruseli vlajku a certifikát

Mesto Nitra sa stalo Európskym mestom športu pre rok 2018 spolu s inými mestami európskych štátov. Primátor Jozef Dvonč prevzal v stredu 6. decembra večer v Bruseli certifikát a vlajku Európskeho mesta športu.

Krátko po prebratí osvedčenia uviedol: „Teší nás, že sa práve Nitra stala Európskym mestom športu pre rok 2018. Udelenie titulu je pre naše mesto povzbudením a motiváciou do ďalšej činnosti, nakoľko plánujeme pokračovať vo vytvorení ešte pozitívnejšieho vzťahu verejnosti k športovaniu. Chceme tiež pokračovať vo výstavbe a rekonštrukciách športovísk i vo finančnej podpore pre vrcholový, mládežnícky a rekreačný šport.“

Snahou mesta bude prilákať k športu čo najväčší počet obyvateľov a návštevníkov mesta každej vekovej kategórie. „Mesto chce svojimi aktivitami prilákať aj ľudí, ktorí doteraz nešportovali alebo sa športu venovali zriedka,“ povedal primátor Jozef Dvonč. Projekt nie je založený na dotačnej schéme, a preto snahou mesta bude vytvoriť hlavne pozitívny vzťah k športu spoluprácou so športovými klubmi a verejnosťou pri príprave a organizovaní športových podujatí.

Vytvorením systému propagácie športových klubov, športovísk a podujatí prostredníctvom webovej stránky, alebo cez sociálne médiá budú môcť občania ľahšie získať informácie o športe. Tieto môžu využiť k aktívnemu alebo pasívnemu športovaniu. Vytvorený systém sa bude využívať aj po roku 2018.

Ambasádormi projektu sú Dušan Milo, Marek Kardoš, Ľubomír Moravčík, Tibor Hlavačka, Jozef Husárik, Lukáš Baláži a Peter Varinský. Hlavnou úlohou ambasádorov je šíriť myšlienku Európskeho mesta športu medzi verejnosťou, prilákať občanov k športovaniu, zúčastňovať sa na športových podujatiach, besedách a prednáškach.

V rámci vrcholového športu má Nitra dlhodobo viaceré významné úspechy. Hokejisti, volejbalisti či futbalisti v mládežníckych a juniorských súťažiach patria medzi elitné kolektívne družstvá, ktoré každoročne získavajú tituly. Nitra sa môže hrdiť olympijskými medailistami – chodcom Matejom Tóthom (Rio, 2016) či bronzovými zápasníkmi vo voľnom štýle Danom Karabínom a Júliusom Strniskom (Moskva, 1980).

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X