Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Stromy aleja pixabay.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: pixabay.com
29. apríla 2018 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skSITA, © SITA 2018 Diskusia()

Nitra sa má zazelenať, pribudnúť majú aleje stromov

V Nitre by mali v blízkej budúcnosti pribudnúť aleje stromov. S návrhom vytvoriť a rozšíriť aleje stromov v centrálnej mestskej zóne prišiel Výbor mestskej časti Staré mesto.

„Navrhovali sme, aby sa obnovili niektoré historické aleje, pričom nie vo všetkých prípadoch je to možné. Útvar hlavného architekta presne určil ulice, kde by mala byť nová výsadba,“ povedal viceprimátor a predseda Výboru mestskej časti Staré mesto Ján Vančo.

Vytvoriť alebo rozšíriť by sa mala líniová zeleň napríklad na uliciach Hodálova, Hodžova, Hornotabánska, Janka Kráľa, Jesenského, Mariánska, Nová, Palánok, Palárikova, Piaristická, Podzámska, Priehradná, Richtára Peregrina, Schurmannova, Sládkovičova, Spojovacia, Staničná, Svätoplukovo námestie a Štefánikova. „Masív líniovej verejnej zelene“ by mal vzniknúť na Parkovom nábreží, zároveň sa majú zachovať a revitalizovať plochy zelene hradného areálu a hradného kopca. Stanovili sa aj ulice, na ktorých by sa mala zachovať zeleň s parkovou úpravou.

Alejová výsadba je jednou z požiadaviek, ktorá by sa mala zapracovať do územného plánu centrálnej mestskej zóny. Správu o evidovaných požiadavkách na zmeny a doplnky tohto dokumentu schválili poslanci na aprílovom mestskom zastupiteľstve. „Spracovali sme materiál, v ktorom nám odborníci na výsadbu určili, v ktorých uliciach by mala byť obnovená, podporená alebo dodatočne riešená výsadba alejí. Cieľom je, aby sme vedeli ulice trochu ochladzovať v letných mesiacoch a aby sa klímu a životné prostredie v meste podarilo riešiť aj takýmto spôsobom,“ povedala na margo plánovanej alejovej výsadby poverená hlavná architektka mesta Eva Ligačová.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X