HOKEJ-TE: Nitra – Banská Bystrica
1
Marek Slovák z HK Nitra (vpravo) a Radomír Heizer z HC´05 Banská Bystrica (vľavo) poèas zápasu semifinále play-off slovenskej hokejovej Tipsport extraligy 2014/2015 medzi HK Nitra - HC´05 Banská Bystrica. Nitra, 18. marec 2015. Foto: SITA/Martin Havran
18. marca 2015 Šport NitraHokej od NitraDen.skSITA, © SITA 2015 SITA

Nitra rozhodla v závere zápasu, nad Bystricou vedie 1:0 (FOTO)

NITRA 18. marca – Hokejisti HK Nitra zvíťazili v úvodnom dueli semifinále Slovnaft play-off Tipsport extraligy nad HC ’05 Banská Bystrica 4:2. Hráči spod Zobora gólmi Mareka Slováka a Lukáša Nováka vyhrali úvodnú tretinu 2:0, „barani“ však presnými zásahmi Mislava Rosandiča a Michala Hudeca v druhej tretine vyrovnali skóre. O triumfe zverencov Antonína Stavjaňu rozhodol v 57. min svojím druhým gólom v dueli Marek Slovák, bodku za výsledkom dal desať sekúnd pred koncom Richard Lelkeš.

Druhé stretnutie tejto semifinálovej série je na programe vo štvrtok od 17.00 h opäť na nitrianskom ľade.

Hokej – Slovnaft play-off Tipsport extraligy – semifinále – prvý zápas (hrá sa na štyri víťazstvá) – streda:

HK Nitra – HC ’05 Banská Bystrica 4:2 (2:0, 0:2, 2:0) – stav série 1:0
Góly: 3. Marek Slovák (R. Školiak), 17. Lukáš Novák (Stümpel), 57. Marek Slovák (R. Školiak), 60. Lelkeš (Mezei) – 22. M. Rosandič, 33. M. Hudec (Handzuš, T. Surový)
Vylúčení: 4:7 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, Lauff – M. Korba, Rovenský, 3600 divákov