Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Horizon33_2014-3-18_13-24-59
27. marca 2014 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skSITA, © SITA 2013 © NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.

NITRA: Protest prokurátora poslanci stiahli z rokovania

Primátor tvrdí, že hoci došlo k dohode, nestihli materiály spracovať a zaradiť na rokovanie zastupiteľstva

NITRA 27. marca – Nitrianski mestskí poslanci stiahli z programu rokovania protest prokurátora. Krajský prokurátor Jaroslav Maček ešte na februárovom zastupiteľstve upozornil, že mestské zastupiteľstvo porušilo zákon, keď uznesením z roku 2012 schválilo predaj pozemku bez existencie dôvodu hodného osobitného zreteľa a sťažilo prístup k domu rodine, ktorá býva v susedstve.

Poslanci pred mesiacom síce o proteste rokovali, nakoniec však odsúhlasili presunutie bodu na dnešné rokovanie s tým, že mesto sa bude snažiť o dohodu medzi rodinami. „Na februárom rokovaní sme sa dohodli, že budeme iniciovať stretnutie dotknutých strán, čo sa aj uskutočnilo a došlo k dohode, len sme to nestihli spracovať desať dní pred rokovaním zastupiteľstva a tak to posunieme na ďalšie rokovanie,“ informoval primátor Nitry Jozef Dvonč. Krajský prokurátor Jaroslav Maček s tým súhlasil. „Je dobre, že mesto potvrdilo môj názor a podľa mojich informácií dohoda sa dosiahla včera večer o 23:31 formou e-mailovej komunikácie, takže na výsledok si budeme musieť ešte počkať do ďalšieho zastupiteľstva,“ uviedol Maček.

Protest sa týkal predaja časti pozemku, o ktoré žiadali dve rodiny na Klinčekovej ulici a mesto vyhovelo jednej z nich. Podľa krajského prokurátora mestské zastupiteľstvo porušilo zákon, keď svojím uznesením schválilo predaj konkrétneho pozemku bez existencie dôvodu hodného osobitného zreteľa, rôznym spôsobom vybavilo totožné žiadosti a svojím konaním zapríčinilo sťaženie užívania rodinného domu.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X