Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
architekt-mesta-nitra-konferencia-gettyimages.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Ilustračná foto: GettyImages
6. februára 2019 Správy NitraOznamy a dôležité informácie od NitraDen.skTS NitraDeň.sk Diskusia()

Nitra pripravuje konferenciu o budúcom urbanistickom smerovaní mesta. Diskutovať sa bude aj o hlavnom mestskom architektovi

Konferencia bude zameraná na zadefinovanie predpokladov správneho fungovania hlavného architekta.

Témami pripravených prezentácií renomovaných odborníkov budú: zvyšovanie kvality urbanizmu a verejného priestoru formou architektonických súťaží, riadený rozvoj lokalít, či územné štúdie, ktoré by mal zastrešovať práve hlavný architekt. Nitra momentálne hlavného architekta nemá.

Túto skutočnosť potvrdil i poslanec Peter Mezei, ktorý je predsedom komisie pre územné plánovanie, architektúru, verejný priestor a investičnú činnosť: „Dôvodom organizovania konferencie je dlhodobo neobsadená pozícia hlavného architekta mesta Nitry. Vzhľadom na dôležitosť tejto funkcie a rôzne modely fungovania hlavného architekta považujeme za vhodné vypočuť si skúsenosti hlavných architektov aj z iných miest – a získať tak podklad ku kvalitnému nastaveniu výberového konania na pozíciu hlavného architekta a fungovania jeho tímu.

Ďalším programom konferencie bude aj príspevok Petra Gera, ktorý poukáže na hlavné prínosy práce architekta v Hamburgu, kde pôsobil 12 rokov ako riaditeľ plánovania a výstavby centrálnych štvrtí. Historický pohľad na vývoj pôsobenia hlavného architekta v Nitre zúčastneným ukáže Vladimír Libant. V prezentácií bude predstavený aj súčasný stav útvaru hlavného architekta, a tak isto budú navrhnuté budú vylepšenia jeho činnosti.

Mesto pripravilo aj ďalšie zaujímavé príspevky. Zúčastnení sa môžu zapojiť do panelovej diskusie, ktorá sa zameria na kompetencie hlavných architektov, problémy, výhody a nevýhody v jednotlivých mestách a implementáciu správneho nastavenia v Nitre. Konferencia sa bude konať 14. februára v Synagóge v čase od 9.00 do 16.00 hod.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X