Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
TRENČÍN: Výstava hračiek - Intertoys Deti sa hrajú s hračkami počas 7. ročníka výstavy potrieb pre deti, detskej módy, hračiek, detskej literatúry a školských potrieb pod názvom Detský svet - Intertoys 2013, ktorý sa konal na trenčianskom výstavysku EXPO center. Trenčín, 18. august 2013. Foto: SITA/Tomáš Somr
ilustračné: SITA
4. septembra 2014 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skSITA, © SITA 2014 Ilustračná: SITA/AP

Poslanci odsúhlasili rozšírenie tried v materských školách

V Nitre plánujú využiť podkrovné priestory v súčasných škôlkach, urobiť prístavby alebo vytvoriť nové využitím niektorých budov v meste

NITRA 4. septembra – Mesto Nitra počíta s rozšírením počtu materských škôl a tried v súčasných škôlkach. Za posledné tri roky síce pribudlo osem nových tried, demografický vývoj však ukazuje nárast počtu detí o takmer dvesto, ktoré budú o niekoľko rokov vo veku škôlkarov. Mestskí poslanci prijali koncepciu, kde a akým spôsobom bude samospráva riešiť tento problém. „Aktuálne sme navrhli využitie budovy na Lomnickej ulici na Chrenovej, ktorá je v areáli Základnej školy Nábrežie mládeže a využíva ju okresný úrad, tu by mohli vzniknúť tri triedy. Ďalej v Staromlynskej by mohli vzniknúť dve nové triedy, podobne v podkroví Dolnočermánskej,“ informovala vedúca odboru školstva Mestského úradu v Nitre Mária Orságová.

Poslankyňa Marta Rácová navrhla, aby sa otvorila diskusia aj s riaditeľmi základných škôl, či by nebolo možné využiť ich priestory. „Navrhujem doplniť materiál o možnosť dobudovať ďalšie triedy v budovách základných škôl, zmapovať ich a hovoriť o tom opäť na zastupiteľstve v októbri 2014. Nech vyhodnotia svoje možnosti, či a ako využívajú komerčné prenájmy a mohli by tieto priestory využiť pre vytvorenie škôlky,“ povedala Rácová. Jej návrh však neprešiel. Prekvapilo to poslankyňu Annu Šmehilovú. „Myslím, že to bol dobrý návrh a je škoda, že týmto smerom mesto nepôjde, pretože v návrhu sa hovorí aj o zvyšovaní počtu detí v jednotlivých triedach, čo určite nepoteší rodičov,“ povedala Šmehilová.

Poslanci diskutovali aj o možnosti využiť budovu na Párovskej ulici, ktorá sa nachádza v tesnej blízkosti budovy materskej školy a má o ňu záujem súkromná spoločnosť. V ďalšom hlasovaní však odsúhlasili podmienky verejno-obchodnej súťaže na jej predaj. Ďalším zámerom podľa materiálu o navýšení počtu tried v najbližších rokoch je robiť nadstavby alebo prístavby súčasných priestorov. Nové triedy by takto mohli vzniknúť v materských školách na Golianovej ulici, Alexyho, Rázusovej, Štefánikovej, Ľ. Okánika alebo Okružnej.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X