Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Mestsky urad nitra mapy migranti centrum.jpg
Foto: ilustračné, www.google.com
24. júla 2019 Pracovné ponuky a práca Nitra od NitraDen.skTS NitraDeň.sk Diskusia()

Nitra ponúka voľné pracovné miesto ambasádora pre komunity v mestských častiach Krškany a Dražovce

Mesto chce zachovávať poriadok a pokoj v mestských častiach Krškany a Dražovce aj prostredníctvom ambasádora.

Nitra hľadá osobu vhodnú na prácu s komunitami, preto vyhlásilo výberové konanie na pozíciu ambasádora. Ten by mal podľa predstáv mesta dohliadať nad verejným poriadkom hlavne v mestských častiach Krškany a Dražovce. Náplňou práce ambasádora bude pritom najmä riešenie spolužitia väčšiny s menšinou. Požiadavkami na záujemcu o pracovnú pozíciu sú preto aj vlastné nápady, ako problémy vyriešiť, pričom musí mať prehľad o aktuálnych problémoch daných lokalít.

Ambasádor by sa mal podľa požiadaviek mesta aktívne podieľať aj na dlhodobej stratégií a vízii práce v problémových lokalitách Nitry. Jeho pôsobením by sa mala zvýšiť nielen bezpečnosť, ale aj vzdelanostná úroveň, a tiež by sa mala zlepšiť prístup k vzdelaniu a k príprave na povolanie. Tým pádom by sa v konečnom dôsledku dosiahlo lepšie uplatnenie na pracovnom trhu, čo by v konečnom dôsledku viedlo k lepšiemu spolunažívaniu a k odstraňovaniu napätia v mestských častiach Nitry.

Ďalšou požiadavkou na záujemcov je aj to, aby disponovali množstvom empatie a citom pre spravodlivosť. Výhodou je aj predošlá skúsenosť s rómskou problematikou uchádzačov o pracovnú pozíciu. Žiadosti o pozíciu ambasádora môžu záujemcovia posielať do polovice augusta a to na adresu [email protected] Ponúkaný plat je najmenej 1 500 eur na zamestnanecký pomer. Všetky informácie o voľnom pracovnom mieste nájdete na stránke mesta.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X