Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
HOKEJ TL: Nitra Nové Zámky
3. decembra 2020 Šport NitraHokej od NitraDen.skSITA Diskusia()

Nitra podľahla Zvolenu po predĺžení a nájazdoch, v tabuľke je stále druhá

Háči Nitry sú stále druhí za Popradčanmi.

Hokejisti Zvolena trikrát doťahovali vedenie Nitranov a ešte 58 sekúnd pred koncom tretej tretiny boli za stavu 2:3 bez bodu. Napokon brali dva po víťazstve 4:3 po samostatných nájazdoch.

Zatiaľ čo Zvolenčania si po dohrávke 5. kola Tipos extraligy obhájili piatu priečku v tabuľke, hráči Nitry sú stále druhí za Popradčanmi. Tí doma utrpeli nečakaný debakel s Košičanmi (2:6).

Rozhodoval videorozhodca

Fín Mikko Nuutinen v utorok večer dvakrát zmazal jednogólový náskok Nitry. Jeho gól na 3:3 musel potvrdiť videorozhodca. To preto, že nad bránkou sa puk snažil skrotiť vysokou hokejkou jeho spoluhráč Radovan Puliš.

Keďže sa ho nedotkol, napokon sa pokračovalo do predĺženia aj nájazov. V nich sa presadili len Peter Zuzin a opäť Nuutinen. Fínsky útočník je s ôsmimi gólmi po Pulišovi druhý najlepší strelec mužstva.

Ukázala sa sila nášho tímu. Nikdy sa nevzdávame, hráme do poslednej minúty. Niečo podobné sa nám v závere podarilo už viackrát. Musíme sa však zo zápasu poučiť a hrať tak, aby sme nemuseli náskok súpera dobiehať v posledných minútach,“ vravel po zápase Peter Zuzin, cituje ho aj oficiálny web SZĽH.

Nájazdový pokus

Pri svojom nájazdovom pokuse nešpekuloval a strelou do ľavého horného rohu nedal americkému brankárovi Nitry Evanovi Cowleymu šancu.

Podobne som premenil nájazd proti Liptovskému Mikulášu. Proti Slovanu som chcel ísť do kľučky, ale na ľade mi skĺzol puk. Preto som si povedal, že nebudem špekulovať, vyskúšam to, čo mi už vyšlo. Som rád, že sa to podarilo aj teraz a zvíťazili sme,“ dodal Zuzin.

Zranený Viedenský

Zvolenčania bodovali aj v ôsmom domácom zápase sezóny, pričom po dlhšom hernom výpadku pre koronavírus stále majú na konte o dva – tri zápasy menej ako väčšina ich súperov. V utorok večer však zaznamenali aj jednu veľkú stratu.

Opäť sa im zranil skúsený center Marek Viedenský. Po šesťzápasovom výpadku stihol len dva zápasy a tretí už nedohral. Po nešťastnom zásahu pukom v prvej tretine utrpel zlomeninu prsta. Podľa webu HKM Zvolen predbežné správy hovoria o trojtýždňovej absencii na ľade.

Je to veľká strata a pre neho veľmi ťažké. Konečne sa dostal z problémov a vyzerá to tak, že zase to bude vážnejšie,“ povedal asistent trénera HKM Zvolen Andrej Podkonický aj pre hockeyslovakia.sk.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.