Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
opatrenia koronavírus
Foto: ilustračné, GettyImages
5. marca 2021 Správy NitraOznamy a dôležité informácie od NitraDen.skTS NitraDeň.sk Diskusia()

Nitra otvorí svoje základné školy pre žiakov prvého stupňa, platí to aj pre umeleckú

Do škôl sa vracajú všetky deti. Platí to teda nielen pre deti rodičov patriacich ku kritickej infraštruktúre či zo sociálne slabého prostredia.

Mestský krízový štáb rozhodol o obnovení prezenčnej výučby na prvom stupni základných škôl a na prvom stupni Základnej umeleckej školy J. Rosinského. Rozhodnutie štábu sa opiera o odporúčania ministra školstva a o COVID automat.

Deti sa do svojich tried vrátia od pondelka 8. marca. Platí to pre všetky deti, teda nielen pre deti rodičov patriacich ku kritickej infraštruktúre.

Od riaditeľov škôl zaznel jednoznačný názor, že sprístupnením vzdelávania len pre určitú skupinu žiakov by sme zamedzili prístup k rovnocennému vzdelávaniu zvyšným deťom. Učitelia by totiž svoje kapacity venovali prezenčnej výučbe a nebolo by možné pokryť výučby dištančnú,“ uviedla vedúca Odboru školstva na Mestskom úrade v Nitre Mária Orságová.

Pre materské školy taktiež platí stále to, že sú otvorené a to od prvého marcového týždňa. Počas prvého týždňa do mestských škôlok nastúpilo 1 031 z celkového počtu 2566 detí. Radnica však po jarných prázdninách počíta s vyšším počtom detí.

Na jednej strane je tu objektívne riziko nákazy koronavírusom, na druhej strane je ohrozené duševné zdravie rodičov, učiteľov a hlavne detí. Dlhé mesiace dištančnej výučby si už dnes vyberajú svoju daň na psychike mnohých ľudí. Pevne verím, že pozitíva otvorenia škôl a škôlok prevážia,“ uviedol viceprimátor Špoták.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X