Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Mestsky urad v nitre mapy.jpg
Foto: ilustračné, www.google.sk
18. septembra 2020 Správy NitraOznamy a dôležité informácie od NitraDen.skTS NitraDeň.sk Diskusia()

Nitra je v červenej zóne, zasadal pre to mestský krízový štáb a dohodol opatrenia

Zaradenie Nitry do červenej zóny znamená prísnejšie opatrenia a to najmä v domovoch sociálnych služieb a školských zariadeniach. 

V Nitre v stredu zasadal mestský krízový štáb, ako reakcia na preradenie okresu Nitra do červenej zóny. Informoval o tom o deň neskôr poradca pre komunikáciu Henrich Varga. Cieľom zasadnutia bolo rozhodnúť o návrate k opatreniam z jari.

Preventívne sme vydali zákaz návštev v zariadení na Zobore, no hľadáme možnosti, ako vytvoriť bezpečný priestor pre návštevy v skrátenom režime,” povedal primátor mesta Marek Hattas.

Podujatia pre seniorov

Taktiež sú zrušené všetky podujatia pre seniorov, ktoré organizuje mesto. Zakázané sú aj aktivity v denných centrách na Baničovej a v Olympii. Varga tiež doplnil, že žiadny zo zamestnancov v sociálnych službách nie je v karanténe ani pozitívny.

Obmedzený je aj počet osôb v mestských objektoch určených na prenájom pre kultúrne a spoločenské aktivity.

Podobným spôsobom upravujeme možnosť prenájmu telocviční v školských areáloch, v závislosti od rizikového zaradenia danej školy. Sme radi, že samotný mestský úrad zatiaľ pracuje v bežnom režime a všetky služby sú prístupné občanom ako doteraz, vrátane svadieb a vítania detí,” uviedol podpredseda krízového štábu a viceprimátor mesta Nitra Daniel Balko.

Zákaz veľkých podujatí

Zakázané je tiež konanie hromadných podujatí v nočných hodinách s tým, že podniky ostávajú otvorené s povinnosťou nevpustiť do objektov návštevníkov bez rúšok a dodržiavať všetky vyhlásené hygienické nariadenia pre gastroprevádzky. Mestská polícia v tejto veci konzultovala svoj postup priamo s RÚVZ.

Platí zákaz organizovania hromadných športových, kultúrnych, spoločenských a iných podujatí s účasťou nad 500 osôb v exteriéri a 250 osôb v interiéri.

Platí tiež zákaz organizovania podujatí od 23.00 do 6.00 hod. s výnimkou svadieb a pohrebných obradov. Zakázané sú návštevy v nemocniciach, v interiéroch zariadení sociálnej starostlivosti a účinnosť nadobúdajú aj ďalšie obmedzenia.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X