Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Cesta, oprava
ilustračné: pixabay.com
30. júna 2018 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.sk Diskusia()

Nitra investuje peniaze do viacerých opráv, tu je zoznam niektorých z nich

Nitra v poslednom období uzatvorila viacero zmlúv, ktoré sa týkajú opráv. Opravovať sa bude napríklad atletická dráha, telocvičňa, chodníky, vnútrobloky či kanalizácie. Tu je zoznam niektorých investičných akcií, na ktoré boli nedávno podpísané zmluvy.

Mesto dá zmodernizovať atletickú dráhu na ZŠ Beethovenova. O modernizáciu sa postará spoločnosť FUNNY ŠPORT SLOVENSKO , s.r.o., ukončenie prác je naplánované do konca augusta tohto roka. Cena bola stanovená na sumu 64.990,91 EUR vrátane DPH a záručná doba dojednaná na 24 mesiacov.

K ďalším investičným akciám Nitry patrí oprava otvorov a konštrukčných výplní telocvične na ZŠ Ščasného. Tu sa o opravu postará spoločnosť L.M.J. Salamander s.r.o. Opravy majú byť ukončené do konca júla tohto roka. Cena bola stanovená na 34.403,17 EUR spolu s DPH. Záručná doba je rovnako 24 mesiacov.

Peniaze z mesta potečú aj do energetického zhodnotenia obvodového plášťu na MŠ Beethovenova. Energetické zhodnotenie vykoná firma ViOn, a.s.  Stať by sa tak malo do 15. augusta tohto roka. Mesto za vykonanie zhodnotenia zaplatí sumu 176.515,42 EUR s DPH. Záručná doba je 24 mesiacov a začína plynúť dňom nasledujúcim po dni prevzatia diela.

Opravovať sa bude aj časť mestskej komunikácie na Topoľovej ulici. Zákazku získala spoločnosť CESTY NITRA, a.s. a stalo sa tak základe cenovej ponuky zo začiatku júna tohto roka. Termín ukončenia prác bol stanovený do konca júla 2018. Suma, ktorú mesto zaplatí, sa vyšplhala na 46.535,99 vrátane DPH. Záruka je opätovne 24 mesiacov.

Opráv sa dočká aj chodník pri Atletickom štadióne, respektíve Durčanského ulica a pešia zóna Kremnická. Tentoraz zákazku získala spoločnosť ELCOMP , s.r.o. s tým, že práce majú byť ukončené do 31. októbra 2018. Firma za vykonanie diela zinkasuje 26.107,20 EUR s DPH a mesto dostane na dielo záruku, ktorá potrvá 60 mesiacov.

Mestskú komunikáciu na ulici Kozmonautov opraví spoločnosť CESTY NITRA, a.s. Hotová má byť do konca júna tohto roka. Firma dostane od mesta sumu 164.855,99 EUR vrátane DPH. Záruka je 24 mesiacov.

Mesto dá dokončiť tiež kanalizáciu na Šúdolskej, respektíve A. Točíka. Zákazku dostala Nitrianska investičná, s.r.o., pričom s prácami sa má začať do desiatich kalendárnych dní odo dňa prebratia staveniska. Termín ukončenia prác bol stanovený do 30. novembra 2018. Mesto zaplatí firme 249.954,35 EUR vrátane DPH.

Nitrianska investičná opraví kanalizáciu aj na Dvorčianskej ulici. Hotová má byť do konca novembra 2018. Firma si na svoj účet za vykonanie diela pripíše sumu 807.595,44 EUR vrátane DPH. Záručná doba je 60 mesiacov a začína plynúť odo dňa odovzdania a prevzatia diela.

Rovnaká firma sa postará aj o kanalizáciu na Roľníckej ulici. Ako v predchádzajúcich prípadoch, i táto má byť hotová do konca novembra tohto roka. Cena bola stanovená na 234.009,59 EUR spolu s DPH.

Medzi ďalšie investičné akcie mesta Nitra patrí tiež vypracovanie realizačnej projektovej dokumentácie, ktoré sa týka rekonštrukcie vnútroblokov Za Ferenitkou 19-29 a Wilsonovo nábrežie 32-34, pričom pôjde o I. etapu. Projektovú dokumentáciu podľa zmluvy vypracuje Miroslav Hrusovský WAVE a zinkasuje za ňu 8.800 EUR. Termín, dokedy má byť projektová dokumentácia vypracovaná, bol stanovený do 31. októbra 2018.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X