Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Mestský úrad Nitra
Foto: ilustračné, NitraDeň.sk, SH
18. decembra 2021 Správy Nitra od NitraDen.skSITA Diskusia()

Nitra dostala od Úradu pre verejné obstarávanie mastnú pokutu, týka sa mestskej dopravy

Pokuta vo výške 235-tisíc eur bola udelená za postup v tendri na dopravcu pre mestskú dopravu.

Nitra v roku 2019 vypísala verejné obstarávanie na služby mestskej dopravy. Prihlásil sa iba dopravca Arriva. Cenu, ktorú dopravca ponúkol, označilo mesto za neprijateľnú a preto primátor Marek Hattas zmluvu s víťazom tendra nepodpísal.

„Dostali sme rozhodnutie o pokute 235-tisíc eur z dôvodu, že sme ako verejný obstarávateľ po zrušenej súťaži v roku 2019 podpísali predĺženie zmluvy so spoločnosťou Arriva o ďalšie dva roky, aby sme mali priestor pripraviť nové verejné obstarávanie,“ uviedol prednosta Mestského úradu v Nitre Martin Horák.

Verejné obstarávanie malo podľa hovorcu Tomáša Holúbka vypísať už predchádzajúce vedenie mesta najneskôr na jeseň 2018. Keďže k tomu nedošlo, obstarávanie muselo doriešiť nové vedenie mesta.

„Zainteresovaní ľudia za predchádzajúceho vedenia museli vedieť, že do súťaže sa bude môcť reálne prihlásiť len Arriva, teda existujúci dopravca. Samozrejme, prihlásiť sa mohli aj iné firmy, nemali by však šancu splniť podmienky na spustenie služby od 1. januára 2020,“ vysvetlil Holúbek.

Hattas podpísal dodatok s Arrivou, aby Nitra neprišla od 1. januára 2020 o mestskú hromadnú dopravu. V roku 2020 sa súťaž na nového dopravcu zopakovala. Vyhrala spoločnosť Transdev.

Dopravca zabezpečí pre Nitru od januára 2022 nové autobusy a začne poskytovať služby s výrazne nižšou cenou, ako bola vysúťažená v pôvodnom obstarávaní.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X