Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Zime spolu park nitra 10.jpg
ilustračné foto: LB, © NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.
29. júna 2018 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDeň.skNitraDeň.sk Diskusia()

Nitra dala vypracovať projektovú dokumentáciu na pódium so sedením na Sihoti

Mesto Nitra dalo nedávno vypracovať realizačnú projektovú dokumentáciu na stavbu pódia so sedením na Sihoti. Podľa zverejnenej zmluvy projektovú dokumentáciu vypracovala firma BARAK architekti, s.r.o.

Ako sa uvádza v zmluve, firma má dodať mestu projektovú dokumentáciu v podobe šiestich paré, na jednom CD nosiči, kde bude PD, rozpočet a výkaz výmer, 6x výkaz výmer a 2x rozpočet. Termín, dokedy má firma mestu odovzdať PD, bol stanovený do 30. júna tohto roka.

„Zhotoviteľ zodpovedá za dodržanie dohodnutého termínu plnenia. Zhotoviteľ nie je v omeškaní v prípade prekážky pri plnení zmluvy na strane objednávateľa. Lehota plnenia sa posunie o uvedenú dobu,“ spresňuje zmluva.

Cena za vypracovanie PD bola stanovená na sumu 10-tisíc EUR bez DPH, po prirátaní dane, ktorá v tomto prípade predstavuje 2-tisíc eur, sa celková suma za PD vyšplhá na 12-tisíc eur. „Cena diela je dohodnutá ako maximálna cena, obsahuje všetky náklady a zisk zhotoviteľa nevyhnutné k riadnemu a včasnému zrealizovaniu predmetu zmluvy. Rovnako tak cena obsahuje aj predpokladané náklady vzniknuté vývojom cien v národnom hospodárstve, a to až do doby úplného vypracovania PD podľa zmluvy,“ píše sa v dokumente.

„Objednávateľ neposkytuje zálohovú platbu. Objednávateľ sa zaväzuje uhradiť cenu na základe doručenej faktúry vystavenej zhotoviteľom. Splatnosť tejto faktúry je 30 dní odo dňa doručenia objednávateľovi. Za deň úhrady sa považuje odpísanie finančnej čiastky z účtu objednávateľa v prospech účtu zhotoviteľa,“ uvádza sa v platobných podmienkach.

Podľa cenovej ponuky, ktorá bola zaslaná mestu, si firma za stavebno-technické riešenie vypýtala 3.400 EUR, statické riešenie stálo 2.300 EUR, elektroinštalácia 600 EUR, vykurovanie 300 EUR, zdravotechnika 600 EUR, požiarna ochrana 300 EUR, výkaz výmer a rozpočet 500 EUR, sadové úpravy a spevnené plochy 500 EUR a koordinácia 1.500 eur.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X