Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ubytovňa na Hlbokej
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
maps.google.com
21. októbra 2016 Správy Nitra od NitraDen.sk© NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.

Nitra dala vypracovať projektovú dokumentáciu na bytový dom, ktorý má vzniknúť na Hlbokej ulici

Mesto dalo vypracovať projektovú dokumentáciu na stavbu bytového domu, ktorý má vyrásť na Hlbokej ulici v Nitre.

Vypracovanie realizačnej projektovej dokumentácie Bytový dom Hlboká prikleplo mesto firme STAPRING, a.s. Bytový dom má vyrásť na mieste, kde sa aktuálne nachádza mestská ubytovňa.

Projektová dokumentácia vyjde mesto 19.880 eur bez DPH. Po  prirátaní platnej dane, ktorá v tomto prípade predstavuje sumu 3.976 eur, sa celková cena za PD vyšplhá na 23.856 eur.

Zhotoviteľ má podľa zmluvy, ktorá bola zverejnená na stránke mesta, vypracovať PD do 31. októbra 2016. Mestu musí projektovú dokumentáciu odovzdať v nasledovnej forme: 6 paré, 1x CD (PD, rozpočet a výkaz výmer), 6x výkaz výmer a 2x rozpočet.

Pri omeškaní s plnením predmetu zmluvy je mesto oprávnené účtovať firme zmluvnú pokutu vo výške 0,05% ceny predmetu plnenia, a to za každý začatý deň omeškania.

Povinnosti však podľa zmluvy plynú aj samotnému mestu, ak sa Nitra omešká s úhradou faktúry za predmet zmluvy, zaviazala sa firme zaplatiť úrok z omeškania vo výške 0,01% z neuhradenej faktúry za každý začatý deň omeškania.

„Zhotoviteľ zodpovedá za to, že predmet tejto zmluvy je vyhotovený riadne a spĺňa všetky náležitosti tejto zmluvy. Pre prípad vady diela dojednávajú zmluvné strany právo objednávateľa požadovať a povinnosť zhotoviteľa poskytnúť bezplatné odstránenie vady v záručnej lehote, ktorá je 24 mesiacov a ktorá začína plynúť dňom nasledujúcim po dni prevzatia diela,“ informuje zmluva.

Firma nezodpovedá za chyby, ktoré boli spôsobené použitím podkladov prevzatých od mesta a firma ani pri vynaložení všetkej starostlivosti nemohla zistiť ich nevhodnosť, uvádza dokument.

„V prípade vady predmetu zmluvy, dohodli zmluvné strany právo objednávateľa požadovať a povinnosť zhotoviteľa poskytnúť bezplatné odstránenie vady. Zhotoviteľ má povinnosť odstrániť vady diela do 15 dní odo dňa uplatnenia reklamácie. Možnosť iného dojednania nie je vylúčená,“ píše sa v zmluve.

Zmluvné strany sa zároveň dohodli na tom, že firma zodpovedá mestu za škody spôsobené vadami firmou vypracovanej projektovej dokumentácie a tieto škody (ktoré sa môžu prejaviť najmä vo forme dodatočných nákladov stavby) je povinné mesto v plnej výške nahradiť.

„Objednávateľ je oprávnený odstúpiť od zmluvy, ak je zrejmé, že PD nebude hotová včas alebo nebude vykonaná riadne, a ak zhotoviteľ neurobí nápravu ani v poskytnutej primeranej lehote,“ uzatvára zmluva.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X