Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
policajné auto
ilustračné: SITA
15. apríla 2014 Správy NitraKrimi od NitraDen.skSITA, © SITA 2014 Ilustračné: SITA/AP

NITRA: Colníci a policajti kontrolovali zábavné podniky

Kontrolóri sa zamerali na predaj pančovaného alkoholu a nelegálnych cigariet, ale zistili hlavne nedostatky pri registračných pokladniach

NITRA 15. apríla – Nitrianski colníci spolu s policajtmi kontrolovali cez víkend zábavné podniky. Cieľom bolo trinásť podnikov v okrese Komárno. Zamerali sa na predaj riedeného alkoholu a nelegálnych cigariet, ale zistili hlavne nedostatky pri dodržiavaní zákona o elektronických registračných pokladniach. „V jednom prípade udelili pokutu na mieste vo výške 500 eur a jedna elektronická registračná pokladňa bola colným úradom zaistená,“ uviedol hovorca Colného úradu Nitra Stanislav Pacher.

Kontrolná akcia bola počas uplynulého víkendu v noci zo soboty na nedeľu. Na jednej z diskoték zistili, že podnik nepoužil pokladnicu na evidenciu tržby. V ďalšej prevádzke zase pokladničný doklad neobsahoval povinné údaje a do pokladnice nezaevidovali vklad hotovosti, za čo dostal podnik pokutu 500 eur. Colníci jednu pokladňu zaistili. V tomto prípade mali podozrenie, že kasa nespĺňa zákonné povinnosti o fiškálnom module. V tej istej prevádzke zistili aj porušenie zákona o spotrebnej dani z alkoholických nápojov.

„Prevádzkovateľ podniku nevedel na mieste predložiť doklady preukazujúce spôsob nadobudnutia spotrebiteľského balenia liehu,“ uviedol Pacher. Colníci zabavili balenia liehu, ktoré neboli označené kontrolnými známkami. Za tieto delikty hrozí podniku pokuta vo výške 50 percent dane pripadajúcej na množstvo zisteného alkoholického nápoja, najmenej však 1 659 eur.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X