Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
chrípka, liečba
ilustračné: SITA ILUSTRAÈNÁ SNÍMKA Lieèba v domácnosti - èaj, citrón, lieky, teplomer. V štvrtom kalendárnom týždni bolo na Slovensku hlásených 71 078 akútnych respiraèných ochorení. Ich poèet ma stále stúpajúcu tendenciu. Chrípka tak zatvára nielen základné a stredné školy, ale aj materské škôlky. Bratislava, 4. február 2011. Foto: SITA/Jozef Jakubèo
7. februára 2015 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.sk

NITRA: Chrípky bolo v tomto týždni menej, preventívne neučilo 37 škôl

NITRA 6. februára – Výskyt chrípky v tomto týždni klesol v Nitrianskom kraji takmer o osem percent, informovala riaditeľka Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Nitre Katarína Tináková. Súčasťou opatrení voči zvýšenému výskytu chrípky a jej podobných ochorení bolo prerušenie vyučovania. V Nitrianskom kraji tak tento týždeň zatvorili 37 škôl, z toho 19 základných, 17 materských a jednu strednú odbornú školu.

Respiračných ochorení bolo v kraji tento týždeň hlásených 17 916. Z toho najvyššia chorobnosť bola zaznamenaná v skupine školákov do päť rokov. Priebeh ochorení bol komplikovaný u 479 osôb, čo predstavuje 2,7% z celkového počtu hlásených ochorení. Najčastejšie zaznamenaným respiračným ochorením bol zápal prínosných dutín.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X