Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Otvorenie na nitrianskom hrade 14.jpg
ilustračné: Lucia Bihuncová, © NitraDen.sk
17. mája 2017 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skSITA, © SITA 2017

Nitra chce byť Európskym mestom športu, vypísala súťaž na logo

Mesto Nitra má ambíciu stať sa Európskym mestom športu. Vyhlásilo verejnú súťaž na logo venované kandidatúre na tento titul. Súťažné návrhy možno posielať do 26. mája, víťaz získa 300 eur.

Do súťaže sa môžu zapojiť jednotlivci i kolektívy, každý môže predložiť maximálne dva súťažné návrhy. „Logo sa bude aplikovať na rôznych propagačných a informačných materiáloch, darčekových a spomienkových predmetoch použitých pri prezentácii a propagácii Nitry ako kandidáta na Európske mesto športu,“ informuje radnica.

Titul Európske mesto športu získali už dve slovenské mestá – v roku 2016 ním boli Košice a v roku 2017 ním je Banská Bystrica. O udelení titulu rozhoduje Asociácia európskych miest športu (ACES Europe). Primátor Jozef Dvonč verí, že v roku 2018 získa tento titul Nitra, z ktorej pochádzajú mnohé športové osobnosti ako atlét a olympijský víťaz Matej Tóth, majstrovské tímy hokejistov, basketbalistov, volejbalistov a futbalové talenty. Ako pred časom povedal, súčasťou snáh mesta o získanie titulu bude otvorenie športovísk v meste verejnosti.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X